Podpisz petycję przeciwko zamknięciu ul. Królowej Jadwigi!

PROTEST
PRZECIWKO PLANOM CAŁKOWITEGO ZAMKNIĘCIA
FRAGMENTU ULICY KRÓLOWEJ JADWIGI Z POWODU REMONTU

 

Do: Prezydenta Miasta Krakowa

My, mieszkańcy Krakowa, a przede wszystkim mieszkańcy i przedsiębiorcy z Woli Justowskiej, stanowczo protestujemy przeciwko planom całkowitego zamknięcia, na co najmniej pół roku, półkilometrowego odcinka ul. Królowej Jadwigi. Apelujemy o natychmiastową zmianę planów i dalszą realizację prac remontowych w taki sposób, by umożliwiał nam normalne życie i pracę.

Remont ulicy Królowej Jadwigi trwa już od dwudziestu lat (!) i od dłuższego czasu powoduje ogromne utrudnienia. W związku z intensywną zabudową tej części miasta, w ostatnich latach pojawiły się tutaj setki nowych mieszkańców. Wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi i przy ulicach wokół niej działa wiele sklepów, punktów usługowych i firm. Zamknięcie na co najmniej pół roku – a w praktyce zapewne na znacznie dłużej – sporego odcinka tej ulicy, oznaczać będzie całkowity paraliż komunikacyjny i gigantyczne problemy dla mieszkańców. Dla lokalnych przedsiębiorców zwiastuje to wręcz widmo upadłości, bo w związku z zamknięciem ulicy bardzo duża część dotychczasowych klientów przestanie odwiedzać lokalne sklepy i punkty usługowe.

Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy końca tego wieloletniego remontu. Nie ma jednak naszej zgody na to, żeby w celu jego przyspieszenia, wyłączać z ruchu fragment najważniejszej drogi Woli Justowskiej i całkowicie dezorganizować nasze codzienne życie. Dlatego apelujemy do Pana o zmianę decyzji w tej sprawie i utrzymanie ruchu wahadłowego do końca remontu – nawet jeśli odbędzie się to kosztem wydłużenia czasu trwania prac.

 

Petycję podpisało już 498 osób!

Popieram petycję przeciwko zamknięciu ul. Królowej Jadwigi!

kdm-baner03
Tutaj sprawdzisz, w jaki sposób
działamy na rzecz Krakowa.
A robimy naprawdę sporo!
Więcej