Alternatywa Młodych dla Krakowa

Alternatywa Młodych dla Krakowa jest grupą młodych osób, która w ramach stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców działa, tworzy i partycypuje na rzecz lepszych zmian dla Krakowa. Działają od kwietnia 2022 roku.

Wierzymy, że młodzi mają głos i powinni decydować o tym, co się dzieje w ich mieście. Jeśli podobnie jak my chcesz Krakowa bardziej zielonego, przyjaznego dla mieszkańców, patrzącego na młodych i wrażliwego na kwestie społeczne-dołącz do nas!

Co robimy?

Organizujemy debaty i prelekcje, aktywnie angażujemy się w życie miasta!

Cykl #CZERWONY MIKROFON

To nasz autorski projekt, w którym uczestnicy mogą zabierać głos podczas dyskusji! Chcemy, aby nasze debaty pomiędzy prelegentami a uczestnikami były żywe i aktywizowały: na środku sali czeka na uczestników mikrofon, z którego można w dowolnej chwili skorzystać i wyrazić swoją opinię lub zadać pytanie! Transmisje z naszych spotkań można obejrzeć na naszym Facebooku.

 

DEBATY O MIEŚCIE

PRELEKCJE

Organizujemy wykłady o mieście w ramach cyklu „Miasto Akademia”. Aktywizm miejski, działanie na rzecz miasta wymaga znajomości procesów, jakie w mieście zachodzą i problemom, z jakimi mierzą się współcześnie. Dlatego rozpoczęliśmy nasz cykl, który kierujemy przede wszystkim do ludzi młodych chcących angażować się w życie miejskie, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje.

 

BUDŻET OBYWATELSKI

Angażujemy się i składamy swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego. Stworzyliśmy grant dla młodych osób, które chcą aktywnie włączyć się w BO, oferując pomoc promocyjną, merytoryczną i techniczną. Mamy na swoim koncie już parę zwycięskich projektów!


Więcej informacji na temat naszych aktywności znajdziecie na naszych social mediach!

Facebook: https://www.facebook.com/AlternatywaMlodychKrakow

Instagram: alternatywamlodychkrakow

Tik Tok: alternatywamlodychkrakow