O nas

Naszą misją jest lepszy Kraków. Lepszy dla jego mieszkańców.

Rozumiemy problemy Krakowian, dlatego dążymy do tego, aby Kraków był miejscem, w którym żyje się wygodnie, zdrowo i bezpiecznie.

Kraków dla Mieszkańców – nasze motto odzwierciedla to, kim jesteśmy i jak działamy.


Stowarzyszenie

Działamy od 2014 roku, wcześniej pod nazwą Logiczna Alternatywa dla Krakowa. Recenzujemy działania władz miasta. Szukamy dobrych pomysłów z innych miast i proponujemy własne rozwiązania. Organizujemy akcje dla mieszkańców, oferujemy bezpłatną pomoc prawną.

Klub w Radzie Miasta Krakowa

W wyborach samorządowych w 2018 roku na naszych kandydatów zagłosowały 42 tysiące Krakowian. Ich reprezentacja w radzie miasta to klub radnych „Kraków dla Mieszkańców”. Dzięki niemu składamy własne projekty uchwał i interweniujemy w ważnych dla Was sprawach.

Więcej

Think Tank

Wsparciem klubu radnych jest grupa ekspertów, tworząca think tank. Są wśród nich fachowcy: ludzie, którzy od lat zajmują się tematyką miejską i wiedzą o naszym mieście więcej niż wielu urzędników. To często tam rodzą się propozycje uchwał, rezolucji i interpelacji zgłaszanych przez klub radnych.

Więcej

Jesteśmy dla Was

Zaczęliśmy działać dla Krakowa jako stowarzyszenie. Dzisiaj mamy już swoich radnych miejskich i dzielnicowych, a także think tank – czyli grupę ekspertów. Cały czas się rozwijamy – dla Was. Po to, żeby nasze miasto stało się Krakowem dla Mieszkańców.

Jesteśmy otwarci

Słuchamy głosu mieszkańców i za nim podążamy. Chętnie włączamy się w dyskusje na temat problemów trapiących Krakowian, pomagając i doradzając w różnorakich kwestiach.

Jesteśmy odważni

Głośno mówimy o problemach Krakowian, stawiając czoła złym decyzjom. Jeśli trzeba – wychodzimy na krakowskie ulice i protestujemy oraz apelujemy.

Jesteśmy innowacyjni

Proponujemy innowacyjne i kreatywne rozwiązania dla naszego miasta. Nasz program zawiera zupełnie nowe pomysły na to, żeby Kraków był miastem rozwijającym się we właściwym kierunku.

Jesteśmy dynamiczni

Cechuje nas szybkie i sprawne działanie. Aktywnie i z energią podchodzimy do wszystkiego co robimy. Potrafimy zorganizować się w mgnieniu oka.

Nasz program to
12
działów z dziedzin życia Krakowian

Ponad
2 000
skorzystało już z porad Pogotowia Obywatelskiego

Dzięki
6 361
podpisom pod naszą petycją miasto wykupi las Borkowski z rąk prywatnych

Łukasz Gibała

lider

Radny Miasta Krakowa.
Lider klubu radnych "Kraków dla Mieszkańców".
Poseł na Sejm VI i VII Kadencji.
Ekspert od gospodarki.

Adrianna Siudy

wicelider

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego. Z zamiłowania fotografka i motocyklistka. Walczy o Kraków rozumiejący młodych ludzi.

Barbara Macheta

sekretarz

Rodowita Krakowianka. Pracuje w branży budowlanej. Chce, żeby jej wnuki mieszkały w czystym i przyjaznym mieście.

kdm-baner03
Tutaj sprawdzisz, w jaki sposób
działamy na rzecz Krakowa.
A robimy naprawdę sporo!
Więcej