Podpisz petycję przeciwko cięciom w komunikacji miejskiej!

PROTEST
PRZECIWKO PLANOM OGRANICZENIA
FUNKCJONOWANIA
KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W KRAKOWIE

 

Do: Prezydenta Miasta Krakowa

My, mieszkańcy Krakowa, a przede wszystkim pasażerowie komunikacji miejskiej, stanowczo protestujemy przeciwko planom ograniczenia funkcjonowania transportu zbiorowego w Krakowie. Apelujemy o natychmiastową zmianę planów i utrzymanie takiej liczby kursów, która umożliwi nam sprawne poruszanie się po mieście.

Z informacji podawanych przez media wynika, że powakacyjne zmiany mają dotyczyć ograniczenia częstotliwości kursów, skrócenia tras, a nawet likwidacji niektórych linii. Takie działania będą skutkować ogromnymi utrudnieniami dla mieszkańców, szczególnie tych, którzy dojeżdżają do centrum Krakowa z odleglejszych dzielnic i podmiejskich miejscowości.

Przez ograniczenie liczby kursów pasażerowie będą musieli znosić niedogodności związane z tłokiem w pojazdach, zwłaszcza po rozpoczęciu roku szkolnego oraz akademickiego. Czas naszych codziennych podróży komunikacją miejską w wielu przypadkach znacznie się wydłuży. Niektórzy całkowicie utracą możliwość dojazdu do pracy czy szkoły transportem zbiorowym i będą musieli przesiąść się do samochodu. Planowane cięcia tras i liczby kursów zwiększą liczbę samochodów na ulicach, a więc nie tylko nie rozwiążą problemu punktualności autobusów, a prawdopodobnie jeszcze go zwiększą. Ponadto, w obecnej sytuacji gospodarczej koszty związane z codziennym użytkowaniem samochodu są dla wielu z nas zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu – dlatego dobre połączenia komunikacyjne z częstymi kursami są teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.

Postawienie pasażerów w takiej sytuacji stanowi zaprzeczenie wszystkich dotychczasowych działań mających na celu zachęcenie mieszkańców Krakowa i okolic do korzystania z rozwiązań, które nie generują smogu, korków i problemów z parkowaniem. Popieramy ideę rozwoju i udoskonalania jakości usług przewozowych, jednak nie może się to odbywać kosztem mieszkańców, którym odbiera się możliwość sprawnego poruszania się po mieście. Dlatego apelujemy do Pana o zmianę decyzji w tej sprawie i zadbanie o sprawne funkcjonowanie transportu zbiorowego w Krakowie w nadchodzących miesiącach.

Petycję podpisało już 1701 osób!

Popieram petycję przeciwko cięciom w komunikacji miejskiej!

kdm-baner03
Tutaj sprawdzisz, w jaki sposób
działamy na rzecz Krakowa.
A robimy naprawdę sporo!
Więcej