Podpisz petycję ws. cmentarza dla zwierząt!

PETYCJA
W SPRAWIE UTWORZENIA W KRAKOWIE
CMENTARZA DLA ZWIERZĄT

Do:

Prezydenta Miasta Krakowa

My, mieszkańcy Krakowa, zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o utworzenie na terenie naszego miasta cmentarza dla zwierząt towarzyszących.

Utrata własnego zwierzęcia to wyjątkowo bolesne doświadczenie. W takich sytuacjach każdy właściciel chciałby pożegnać swojego pupila w godny, a przy tym zgodny z prawem, sposób. Polskie przepisy nie pozwalają na pochówek we własnym ogródku czy na ogólnodostępnym terenie. Mimo to wiele osób, z szacunku dla swojego nieżyjącego towarzysza, decyduje się na złamanie prawa. Są i tacy, którzy przemierzają szmat drogi do miejsca, gdzie mogą legalnie pogrzebać swoje zwierzę. Trudno się temu dziwić. Więź między domowym zwierzakiem a jego właścicielem bywa niezwykle silna. Dla osób samotnych to często jedyny towarzysz, dla dzieci – przyjaciel od urodzenia. Mieszkańcy Krakowa, drugiego co do wielkości miasta w Polsce, powinni mieć możliwość rozstania się ze swoim zwierzęciem w dedykowanym do tego miejscu: na cmentarzu dla zwierząt towarzyszących.

Cmentarze dla zwierząt nie są pomysłem nowym, również w naszym mieście – jednak mimo trwających ponad 20 lat starań o stworzenie takiego miejsca, do dziś to się nie udało. W tym czasie w Polsce powstało kilkanaście grzebowisk, m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Toruniu, Bytomiu, Rybniku czy w Gorzowie Wielkopolskim. To, że Kraków, jako drugie co do wielkości w kraju i ważne na mapie Europy miasto, nie ma własnego cmentarza dla zwierząt, trudno nazwać inaczej niż wstydem.

Dlatego apelujemy o natychmiastowe podjęcie działań w celu stworzenia na terenie Krakowa cmentarza dla zwierząt towarzyszących.

UWAGA! Aby złożyć podpis pod petycją wypełnij poniższy formularz, a następnie potwierdź swój podpis klikając w link przesłany na podany adres e-mail.

Petycję podpisało już 6518 osób!

Popieram petycję
ws. cmentarza dla zwierząt!

kdm-baner03
Tutaj sprawdzisz, w jaki sposób
działamy na rzecz Krakowa.
A robimy naprawdę sporo!
Więcej