Klub radnych

W Radzie Miasta Krakowa działamy dla Was od listopada 2018 roku.

Nie reprezentujemy żadnej partii politycznej – jesteśmy po to, żeby reprezentować wyłącznie mieszkańców.

Sporo już udało się osiągnąć dzięki naszym projektom uchwał, interpelacjom i poprawkom do budżetu.

Łukasz Gibała

Radny Miasta Krakowa, przewodniczący klubu

Były radny sejmiku województwa małopolskiego i poseł VI i VII kadencji Sejmu RP. Doktorat z logiki napisał na University of Notre Dame w USA, a obronił na macierzystym Uniwersytecie Jagiellońskim. Założyciel i lider stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców (do 2018 roku działającego pod nazwą Logiczna Alternatywa dla Krakowa). Inicjator powołania think tanku, będącego zapleczem eksperckim klubu radnych „Kraków dla Mieszkańców”. Autor książki „Kraków. Nowa energia” (2017), w której przedstawił swoją wizję rozwoju miasta. Przedsiębiorca, właściciel firmy produkującej m.in. filamenty do druku 3D. W Radzie Miasta Krakowa pracuje m.in. w Komisji Mienia i Rozwoju Gospodarczego.

Strona radnego w BIP

Łukasz Maślona

Radny Miasta Krakowa, rzecznik prasowy klubu

Aktywista miejski, jeden z liderów Stowarzyszenia Funkcja Miasto, współorganizator akcji „3 x TAK dla zieleni w rejonie Rajskiej”, Ambasador Budżetu Obywatelskiego. „Nie mogę obiecać nic więcej, niż to, że będę nadal walczył o lepszy Kraków dla jego mieszkańców. Zieleń, czyste powietrze, przyjazne otoczenie, bliskość żłobków, przedszkoli, szkół z bogatą ofertą pozalekcyjną – to coś, co nam się należy. Chcę Krakowa, w którym można spokojnie i dobrze żyć, a nie tylko go kochać” – mówi. Łukasz Maślona w Radzie Miasta Krakowa pracuje między innymi w komisjach Dialogu Obywatelskiego, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska oraz Ekologii i Ochrony Powietrza.

Strona radnego w BIP

Jan Pietras

Radny Miasta Krakowa

Wykładowca Politechniki Krakowskiej. Od 16 lat związany z samorządem lokalnym, w kadencji 2014-2018 Przewodniczący Rady Dzielnicy IX Łagiewniki – Borek Fałęcki. Jako radny miejski chce dążyć do lepszej współpracy rady miasta z dzielnicami oraz promować ideę inicjatywy lokalnej, polegającej na realizowaniu pomysłów mieszkańców z ich udziałem. Stawia przed sobą również szereg konkretnych zadań, wśród których jest utworzenie Parku Rzecznego Wilgi czy budowa kładki w ul. Turowicza, łączącej dzielnice IX i XI. W Radzie Miasta Krakowa pracuje między innymi w komisjach Budżetowej, Infrastruktury, Ekologii i Ochrony Powietrza oraz Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych.

Strona radnego w BIP