Podpisz petycję!

PETYCJA
W SPRAWIE UTWORZENIA PARKU
NA TERENACH PO MOTELU KRAK

Do:

Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa

My, mieszkańcy Krakowa, zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o dotrzymanie danego nam słowa i zrealizowanie obietnicy utworzenia parku na terenach po dawnym motelu Krak.

Każdy, kto mieszka lub przejeżdża w sąsiedztwie ronda Ofiar Katynia wie, że teren miejski po dawnym motelu Krak leży od dawna niezagospodarowany. Choć motel został wyburzony w 2014 roku, to działki, na których stał, straszą wyglądem i nie służą mieszkańcom Bronowic i sąsiednich dzielnic. Miało być inaczej. W ślad za złożoną przez Pana Prezydenta obietnicą utworzenia w tym miejscu parku, przed wyborami samorządowymi 2018 roku powstał jego projekt i kosztorys, a także wydane zostało pozwolenie na budowę. Jednak po wygranych wyborach żadne prace w tym miejscu nie ruszyły, a w kolejnych budżetach miejskich nie znalazły się na to pieniądze. W efekcie, ponieważ nie wbito nawet przysłowiowej „łopaty”, jest ryzyko, że pozwolenie budowlane wkrótce straci ważność. Potrzeby mieszkańców tej części miasta zostały w ten sposób całkowicie zlekceważone. Ten rejon Krakowa od kilku lat jest intensywnie zabudowywany, a coraz większe grono mieszkających tam osób potrzebuje zieleni – a nie tylko kolejnych bloków, biurowców i stacji benzynowych.

Tereny po dawnym motelu Krak nie muszą tak wyglądać. Mogą służyć mieszkańcom Bronowic, Krowodrzy, Prądnika Białego i innych części Krakowa. Teren o powierzchni ponad 3 hektarów mogą wypełnić drzewa, kwiaty oraz nowoczesne przestrzenie do rekreacji. Na placach zabaw mogą bawić się dzieci, na ławkach i hamakach odpoczywać ich rodzice. Amatorzy sportu mogą korzystać z boisk z bezpieczną nawierzchnią i ścianki wspinaczkowej. W weekendy przez cały rok i w okresie wakacyjnym park może ożywać – dzięki warsztatom, koncertom i wystawom. W parku można by spędzać nawet całe dnie, dzięki wydzielonym przestrzeniom do organizacji pikników, grilla, a także miejsca dla food trucków. Taki park został zatwierdzony przez krakowskich urzędników. Plan jest gotowy, a my domagamy się jego realizacji.

Dlatego oczekujemy ze strony Pana Prezydenta i podległych Panu jednostek jednoznacznej deklaracji co do terminu rozpoczęcia budowy parku na terenach po dawnym motelu Krak, a także zabezpieczenia środków na ten cel w budżecie miasta na 2022 rok.

Podpisz naszą petycję!

To ostatni moment – właśnie powstaje projekt budżetu na 2022 rok. Jeśli nie znajdą się w nim środki na utworzenie parku, będziemy musieli czekać kolejny rok na jakiekolwiek decyzje.

UWAGA! Aby złożyć podpis pod petycją wypełnij poniższy formularz, a następnie potwierdź swój podpis klikając w link przesłany na podany adres e-mail.

Petycję podpisało już 1145 osób!

TAK dla parku!

kdm-baner03
Tutaj sprawdzisz, w jaki sposób
działamy na rzecz Krakowa.
A robimy naprawdę sporo!
Więcej