Podpisz petycję ws. linii tramwajowej na Złocień!

PETYCJA
W SPRAWIE ZMIANY KOLEJNOŚCI PLANOWANYCH INWESTYCJI
ZWIĄZANYCH Z ROZWOJEM INFRASTRUKTURY TRAMWAJOWEJ DLA MIESZKAŃCÓW ZŁOCIENIA

 

Do: Prezydenta Miasta Krakowa

My, mieszkańcy Krakowa, domagamy się zmiany kolejności planowanych inwestycji związanych z rozwojem infrastruktury tramwajowej w celu jak najszybszej poprawy sytuacji komunikacyjnej mieszkańców Złocienia.

Osiedle Złocień podlega ciągłej rozbudowie. Na tym terenie nieustannie powstają nowe inwestycje deweloperskie, a we wrześniu bieżącego roku swoją działalność ma rozpocząć szkoła podstawowa przy ulicy Agatowej. Jedną z największych bolączek mieszkańców tego obszaru jest skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami Krakowa, które wciąż nie doczekało się rzeczywistej poprawy. Brak wystarczającej dostępności transportu zbiorowego zmusza mieszkańców do poruszania się głównie samochodami, co jest powodem ciągłego zakorkowania na trasach wyjazdowych z osiedla. Podczas zeszłorocznych konsultacji społecznych dotyczących budowy linii tramwajowej na osiedle Złocień zdecydowana większość mieszkańców oceniła aktualne połączenie osiedla komunikacją miejską źle lub bardzo źle. Niemal wszystkie osoby wypełniające formularz konsultacyjny uznały plan budowy linii tramwajowej do osiedla Złocień za zasadną inwestycję, a jako najkorzystniejszy wariant prawie jednogłośnie wybrano korytarz C, zakładający przebieg nowej linii tramwajowej wzdłuż przedłużonej ul. Domagały.

Wobec tak jasnych potrzeb i oczekiwań mieszkańców wydawać by się mogło, że poprawa sytuacji komunikacyjnej tego rejonu powinna stanowić priorytet. Władze miasta zdecydowały się jednak, bez skonsultowania kolejności planowanych inwestycji z mieszkańcami, najpierw przedłużyć linię tramwajową od pętli Mały Płaszów P+R w stronę węzła na trasie S7. Dopiero jako następny etap przewidziana jest budowa nowej trasy wyjazdowej z osiedla i przedłużenie ul. Domagały do ul. Śliwiaka. Realizacja linii tramwajowej na Złocień jest planowana jako ostatni etap, co musi budzić nasz sprzeciw. Dotychczas nie przedstawiono żadnych merytorycznych argumentów, które uzasadniałyby budowę w pierwszej kolejności przedłużenia linii tramwajowej do węzła drogowego Kraków Przewóz, podczas gdy oczywistym jest, że potrzeby osiedla Złocień, które obecnie generuje olbrzymie potoki pasażerskie, nie mogą być spychane na dalszy plan.

Dlatego stanowczo domagamy się zmiany kolejności planowanych inwestycji. Jesteśmy zdania, że priorytetem powinna być jak najszybsza budowa linii tramwajowej łączącej osiedle Złocień z pętlą Mały Płaszów.

Petycję podpisało już 1399 osób!

Popieram petycję ws. budowy linii tramwajowej na Złocień!

kdm-baner03
Tutaj sprawdzisz, w jaki sposób
działamy na rzecz Krakowa.
A robimy naprawdę sporo!
Więcej