Eksperci Gibały: Justyna Wnuk oraz Jacek Lewkowicz

Aktualności
24.01.2024

Justyna Wnuk oraz Jacek Lewkowicz – eksperci w sprawach dotyczących zwierząt 

Justyna oraz Jacek to prawdziwi specjaliści w kwestiach związanych z psami: są profesjonalnymi instruktorami, którzy od lat pracują ze zwierzętami – wyszkolili setki krakowskich psów. Wspólnie prowadzą szkołę „HITT DOG” założoną przez Jacka w 1992 r.. Nazwa wywodzi się od imienia jego pierwszego psa, boksera o imieniu HITT, który dał początek jego pasji.  Od lat współpracują z Związkiem Kynologicznym w Polsce – aktualnie Oddziałem w Wieliczce,  pełniąc funkcję  Przewodniczącego Oddziału i  Oddziałowej Komisji Szkolenia Psów (Jacek) oraz Vice Przewodniczącej Oddziałowej Komisji Szkolenia Psów (Justyna). Oprócz tego HITT DOG” – jako jedyna zewnętrzna szkoła – koordynuje szkolenie psów służbowych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Od lat wspierają schroniska dla bezdomnych psów. Konsultacji behawioralnych udzielają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „PROMYK”, również przez organizację warsztatów dla pracowników i wolontariuszy. Tłumaczą, że psy postrzegają świat inaczej niż my. Często niektóre z zachowań są dla nas niemiłe, ale wynikają z tego, że pies po prostu ustawia sobie według swoich potrzeb niektóre sytuacje. A nie dlatego, że nas nie lubi.

W stowarzyszeniu Kraków dla Mieszkańców Justyna i Jacek wspierają nas we wszystkich sprawach dotyczących zwierząt oraz pracują nad naszym programem w tym zakresie. Wspólnie opracowaliśmy propozycję zmian w krakowskim schronisku, w którym należy poprawić opiekę medyczną zwierząt, skupiając się na rehabilitacji i procesie ich zdrowienia. Chcemy także wprowadzić do krakowskich szkół program obcowania ze zwierzętami. Zwierzęta, również te dzikie, są istotną częścią obrazu Krakowa. Jednak nie wszyscy potrafią się z nimi dobrze obchodzić. Chcemy, aby Krakowianie wiedzieli, jak postępować w razie niebezpieczeństwa i jak funkcjonować ze zwierzętami w mieście.