Co robimy

Aktualności
Gibała: jeśli zostanę prezydentem, rok po wyborach ogłoszę ref...
13.02.2024
Mały reaktor atomowy w Nowej Hucie, Strefa Czystego Transportu, rozszerzanie Strefy Płatnego Parkowania i przyszłość Rybitw – o tych czterech kwestiach mieszkańcy Krakowa zdecydują w referendum, jeśli wybiorą Łukasza Gibałę na prezydenta Krakowa.
Nasze działania
Małgorzata Jantos i Michał Starobrat wystartują z list Gibały
06.02.2024
– Michał Starobrat dołącza do naszego zespołu i będzie otwierał listę do rady miasta w okręgu 4 – ogłosił na dzisiejszej (06.02.2024) konferencji prasowej kandydat na prezydenta Krakowa, Łukasz Gibała. Swój start z list Krakowa dla Mieszkańców potwierdziła także radna Małgorzata Jantos.
Nasze działania
ZTP planuje duże cięcia w rozkładach podczas ferii. Łukasz Gib...
05.02.2024
– Już teraz tramwaje i autobusy w godzinach szczytu jeżdżą przepełnione, a zlikwidowanie kolejnych kursów tylko nasili od dawna istniejący problem. Wolne od zajęć dla uczniów nie oznacza przecież, że z komunikacji miejskiej nie będą korzystać inni pasażerowie – komentuje sprawę Gibała. Właśnie wysłał interpelację w tej sprawie. Być może szkodliwe zmiany uda się jeszcze powstrzymać.
Nasze działania
Kraków dla Mieszkańców rejestruje komitet wyborczy
01.02.2024
W środę 31 stycznia środowisko skupione wokół Łukasza Gibały formalnie powiadomiło Państwową Komisję Wyborczą o utworzeniu własnego komitetu. Jego oficjalna nazwa to Komitet Wyborczy Wyborców Łukasza Gibały – Kraków dla Mieszkańców.
Nasze działania
Czy uda się zapewnić bezdomnym zwierzętom ciepły dom?
31.01.2024
Nasz projekt uchwały, wspólna inicjatywa Klubu radnych „Kraków dla Mieszkańców” oraz Klubu radnych „Nowoczesny Kraków”, stawia na poprawę życia bezdomnych pupilów w schronisku przy ul. Rybnej 3. Chcemy, żeby każdy futrzak miał bezpieczne, ciepłe miejsce również w zimie.
Aktualności
Eksperci Gibały: Justyna Wnuk oraz Jacek Lewkowicz
24.01.2024
Ta dwójka to prawdziwi specjaliści w kwestiach związanych z psami: są profesjonalnymi instruktorami szkolenia psów, od dekad pracującymi ze zwierzętami - wyszkolili setki krakowskich psów. W ekipie ekspertów Gibały odpowiadają za wszelkie sprawy dotyczące zwierząt.
Aktualności
Bartosz Chajdecki dołącza do grona #EksperciGibały
10.01.2024
Bartosz to absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jeden z najwybitniejszych krakowskich artystów i twórca muzyki do takich produkcji jak Czas Honoru, Bogowie, Kruk czy Chyłka. W ekipie ekspertów Gibały odpowiada za rozwój kultury.
Aktualności
Kraków dla Mieszkańców w akcji – podsumowujemy rok 2023
03.01.2024
Przez ostatnie 12 miesięcy wspólnie działaliśmy na rzecz Krakowian: blokowaliśmy postępującą betonozę, walczyliśmy o ochronę zieleni, reagowaliśmy na urzędnicze absurdy, składaliśmy petycje, pisma interwencyjne i wiele więcej!
Nasze działania
Miesiąc w KdM: grudzień 2023
01.01.2024
W jednym miejscu dowiedz się o tym, co ciekawego zrobiliśmy, które działania Krakowian wsparliśmy i jakie ważne dla Krakowa tematy warto śledzić. Zachęcamy do czytania.
Aktualności
Jak zabezpieczyć psa przed sylwestrem?
20.12.2023
Zbliżający się sylwester niesie ze sobą radość i entuzjazm, ale także strach i niepokój dla wielu czworonożnych towarzyszy. Huk petard i barwne fajerwerki mogą sprawić, że nasze psy czują się zaniepokojone i zestresowane. Jak zatem zapewnić im spokojne przeżycie tych głośnych chwil?
icon07
Spotkanie konsultacyjne dotyczące wyznaczenia lokalizacji nowych wybiegów dla psów

28 lutego

Dowiedz się więcej