Obciach Miesiąca: listopad 2015

Nasze działania
30.11.2015

List „gratulacyjny” dla zwycięzcy:

Przeczytaj
40%
Wycinka 75 drzew przy Błoniach - w ich miejscu ma powstać hotel na ŚDM
20%
Krakowscy radni bronią Jana Tajstera
18,2%
Smog nas zabija, urzędnicy o tym nie informują
16,4%
Inwestorzy zamierzą zabudować zielone płuca Krakowa
5,5%
Parking przy Muzeum Narodowym stoi pusty. Urząd nic z tym nie robi
Wyniki listopadowego Obciachu Miesiąca

Krakowscy radni bronią Jana Tajstera

Ciąg dalszy sprawy Jana Tajstera – skompromitowanego urzędnika miejskiego z 13 zarzutami prokuratorskimi na koncie (w tym za korupcję, mobbing, molestowanie i fałszowanie dokumentów). Radni negatywnie rozpatrzyli skargę Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa na złamanie ustawy, stwierdzając jednocześnie że Jan Tajster jest osobą o „nieposzlakowanej opinii”.

Czytaj więcej

Smog nas zabija, urzędnicy o tym nie informują

Kraków dusi się w smogu, ale z powodu bardzo wysokich poziomów alarmowych nadal nikt nie ostrzega mieszkańców. Stan alarmowy wynosi w Polsce aż 300 jednostek (podczas gdy norma wynosi jedynie 50 jednostek). A dopóki nie jest on przekroczony urzędnicy nie uznają za celowe informowania mieszkańców o wysokim stężeniu pyłów.

Czytaj więcej

Wycinka 75 drzew przy Błoniach – w ich miejsce ma powstać hotel na ŚDM

W najbliższym czasie w rejonie Cichego Kącika zostanie wyciętych 75 drzew. W ich miejscu – w korytarzu przewietrzania miasta – ma powstać hotel, który przyjmie pielgrzymów przyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży.

Czytaj więcej

Parking przy Muzeum Narodowym stoi pusty. Urząd nic z tym nie robi

Otwarty rok temu parking pod Muzeum Narodowym, który kosztował miasto 15 mln zł wciąż stoi pusty. Miasto do tej pory nie znalazło sposobu żeby zachęcić kierowców do pozostawiania tam swoich samochodów.

Czytaj więcej

Inwestorzy zamierzają zabudować zielone płuca Krakowa

Miasto zgodziło się na budowę domów jednorodzinnych w środku lasu. Na osiedlu Bodzów od kilku tygodni prowadzona jest sukcesywna wycinka dojrzałych, wysokich drzew. Miasto nie widzi w tym żadnego problemu twierdząc, że pozwolenia na budowę zostały wydane zgodnie z prawem.

Czytaj więcej