Co robimy

Nasze działania
Uratujmy ROD „Cichy Kącik”
20.06.2024
Nasze działania
Łukasz Gibała apeluje do młodych: Idźcie głosować! Te wybory d...
10.04.2024
– Te wybory zdecydują o tym, w jakim kierunku pójdzie Kraków. Czy będzie to kierunek taki, jak do tej pory, czy może już czas na coś nowego – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej kandydat na prezydenta Krakowa.
Nasze działania
Kampania hipokryzji. Uchwała krajobrazowa nie dla polityków? G...
04.04.2024
Dzisiaj możemy sobie przypomnieć, jak wyglądało miasto przed wejściem w życie tych przepisów, bo wielu z tych, którzy za nią głosowali, kompletnie nie przejmuje się wprowadzonymi wtedy obostrzeniami. Kraków znów wygląda jak reklamowy śmietnik – komentuje Łukasz Gibała.
Nasze działania
Łukasz Gibała: Zrobię wszystko, żeby tramwaj dojechał na Kliny
22.03.2024
- Koniec z urzędniczym niedasie. Zrobię wszystko, żeby tramwaj dojechał na Kliny w trakcie najbliższej kadencji - zadeklarował Łukasz Gibała podczas piątkowej konferencji prasowej. Towarzyszyli mu kandydaci na radnych - Michał Starobrat i Anna Bereżnicka-Płońska, którzy przypominali o wieloletniej walce mieszkańców z wykluczeniem komunikacyjnym na południu Krakowa.
Nasze działania
„Nadal będę walczyć o zieleń na osiedlu Podwawelskim”– deklaru...
22.03.2024
Oświadczył, że przede wszystkim należy zadbać o zabezpieczenie terenów w planie ogólnym, czyli nowym dokumencie, który wskutek zmian ustawowych zastąpi Studium uwarunkowań.
Nasze działania
Hałas to przemilczany problem Krakowa
20.03.2024
We wtorek Tomasz Pytko, Łukasz Maślona i Wiktoria Malinowska którzy kandydują do Rady Miasta Krakowa z KWW Łukasza Gibały na konferencji prasowej nagłośnili przemilczany problem dotykający mieszkańców Krakowa czyli zanieczyszczenie hałasem.
Nasze działania
Rozpoczął się społeczny monitoring krakowskich rzek. „Wybił Kr...
19.03.2024
Społeczny monitoring rzek, zaplanowany zgodnie z ideą Citizen Science, ma rozpocząć kompleksowe działania na rzecz oczyszczenia krakowskich cieków wodnych. Projekt jest prowadzony pod kierunkiem prof. Mariusza Czopa z Akademii Górniczo-Hutniczej.
Nasze działania
Nowa jakość przestrzeni miejskiej – Czyżyny i Bieńczyce ...
14.03.2024
Jeden z pierwszych mini rynków na krakowskich osiedlach powstanie na granicy Czyżyn i Nowej Huty. To właśnie w tej okolicy ma wkrótce powstać nowy budynek ośrodka kultury oraz siedziba rady dzielnicy.
Nasze działania
Było dla turystów, jest dla nikogo, będzie dla mieszkańców. „S...
12.03.2024
Historia Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego zlokalizowanego u stóp Wzgórza Wawelskiego to historia upadku. Z otwieranego z wielkim hukiem za grube miliony złotych budynku pozostały już tylko puste przestrzenie i zakurzone podłogi.
Nasze działania
Lokalne produkty i opcja pełnowartościowych posiłków roślinnyc...
08.03.2024
Lokalne produkty i opcja pełnowartościowych posiłków roślinnych w krakowskich szkołach – Łukasz Gibała wraz z kandydatkami do Rady Miasta Aleksandrą Owcą („jedynka” w okręgu drugim), Emilią Drobot („dwójka” w okręgu piątym) i Aleksandrą Lewicką („trójka” w okręgu pierwszym).
icon07
Spotkanie konsultacyjne dotyczące wyznaczenia lokalizacji nowych wybiegów dla psów

28 lutego

Dowiedz się więcej