Obciach miesiąca: Styczeń 2018

Nasze działania
22.02.2018

Konserwator zabytków daje zgodę na wycięcie 22 drzew przy Dolnych Młynów

Wojewódzki konserwator zabytków wydał zgodę na wycinkę 22 drzew przy ulicy Dolnych Młynów. Chce, aby odtworzono tam budynek zniszczony w latach 40. Wbrew mieszkańcom, a nawet… urzędnikom miejskim.

Czytaj więcej

Urzędnikom ZIKiT znów zabrakło wyobraźni. I sparaliżowali miasto. Wielkie korki na Wrocławskiej

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Andrzej Mikołajewski i podlegli mu urzędnicy kolejny raz postanowili zakpić z krakowian i doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego. Nie ucząc się na swoich błędach, pozwolili deweloperowi na zamknięcie ul. Czyżewskie go. W tym samym czasie, gdy zablokowane przez PKP są już przejazdy przez okoliczne ul. Rydla i Łokietka. Teraz twierdzą, że… i tak wybrali mniejsze zło.

Czytaj więcej

Deweloper wybuduje bloki? Urząd za 4,6 mln złotych zmienia przeznaczenia terenu

Prezydent Jacek Majchrowski podpisał zarządzenie. Z jego zapisów wynika, że magistrat zmieni przeznaczenie gruntów przy ulicy Rydlówka na mieszkaniowe. Teren, o którym mowa jest w użytkowaniu wieczystym dewelopera, który dostał od magistratu decyzję o warunkach zabudowy. Wcześniej grunt przeznaczony był pod cele przemysłowe. Inwestor za zmianę przeznaczenia zapłaci 4,6 mln złotych.

Czytaj więcej

Na miejskich urzędników z roku na rok wydajemy coraz więcej

W 2018 roku na obsługę administracji publicznej w Krakowie przeznaczymy 337 mln zł. W dwa lata kwota ta wzrosła o ponad 70 mln. Inne miasta też wydają więcej, ale nie w takim tempie.

Czytaj więcej

Sąd zakazał deweloperowi budowy. Praca trwa, a urzędnicy milczą

Deweloper nadal prowadzi pracę przy ulicy Stańczyka i chce wybudować tutaj dwa bloki. Szkopuł w tym, że w październiku zeszłego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny zakazał budowy. Powodem było pozwolenie budowlane wydane niezgodnie z prawem przez miejskich urzędników. Dokumenty były niekompletne i zawierały szereg błędów.

Czytaj więcej