Udało się! Przy forcie Bronowice powstanie park!

Nasze akcje
12.02.2018

Władze miasta poinformowały w ubiegły piątek, że przejmą tereny przy forcie Bronowice i utworzą tam park. To ogromny sukces mieszkańców Krakowa, którzy swoimi podpisami pod petycją stowarzyszenia Logiczna Alternatywa dla Krakowa przekonali Jacka Majchrowskiego do podjęcia zdecydowanych kroków.

Kwestia zagospodarowania terenów zielonych przylegających do fortu w Bronowicach została nagłośniona kilka lat temu poprzez apel mieszkańców o utworzenie tam parku. Niestety pozostał on bez odzewu ze strony krakowskich urzędników. W styczniu ruszyła zbiórka podpisów pod petycją stowarzyszenia Logiczna Alternatywa dla Krakowa, która w krótkim czasie znalazła poparcie tysięcy osób.

Przedstawiciele LAdK twierdzą, że decyzja w sprawie terenów przy forcie to doskonały przykład tego, że mieszkańcy Krakowa mogą sami coś zmienić.

W sprawie deklaracji władz miasta pojawiły się też wątpliwości. – Niestety, ale piątkowa deklaracja Jacka Majchrowskiego zawiera wiele znaków zapytania, dlatego trzeba ją doprecyzować. Dla nas kluczowe jest, żeby ochronić przed zabudową wszystkie tereny przy forcie, które są jeszcze zielone. Ale równie ważne jest, żeby nie odbyło się to kosztem zielonych działek gminnych w naszym mieście – mówi Łukasz Gibała, lider Logicznej Alternatywy dla Krakowa.

Dlatego dzisiaj przedstawiciele LAdK skierowali pismo do Jacka Majchrowskiego, w którym domagają się konkretów w postaci numerów i łącznej powierzchni działek, które mają zostać przejęte od AMW i na których ma powstać park. Chcą też wiedzieć, jakie tereny miasto ma przekazać Agencji, ponieważ Jacek Majchrowski zapowiedział, że dojdzie do wymiany gruntów między miastem a AMW. LAdK chce się upewnić, czy zieleń przy forcie nie zostanie przypadkiem pozyskana kosztem zielonych dzisiaj terenów w innej części miasta.

 

Fort_nr_7_Bronowice_ul._Rydla_moa