W wyborach do Rad Dzielnic zagłosuj na Kraków dla Mieszkańców! 

Aktualności
27.11.2023

Już 10 grudnia odbywają się wybory do Rad Dzielnic Krakowa!

Jeśli chcecie mieć radnych i radne, które zadbają o wspólną przestrzeń w Twojej najbliższej okolicy, dla których ważna będzie zieleń, zrównoważony rozwój i dobro mieszkańców, to zagłosujcie na sprawdzonych kandydatów i kandydatki popierane przez stowarzyszenie Kraków dla Mieszkańców!

Poniżej dostępna lista wszystkich naszych kandydatów i kandydatek, na których możecie oddać głos w Waszych okręgach. Jeśli nie wiesz, do jakiego okręgu należysz, to możesz sprawdzić to tutaj: https://msip.um.krakow.pl/kompozycje/?config=config_wybory_2023.json

I. STARE MIASTO

MICHAŁ CZERSKI

  1. Okręg: 1
  2. O mnie: Moje korzenie są głęboko osadzone w Dzielnicy I Stare Miasto, to tutaj się wychowałem, zdobywałem wykształcenie, mieszkam i prowadzę swój biznes. Moja więź z tą historyczną dzielnicą jest niezwykle silna, a jej przeszłość i kultura stanowią nieodłączną część mojego życia. Jako mieszkaniec, czuję obowiązek i wielką potrzebę troski o dobrobyt i dziedzictwo naszej dzielnicy. Jako Prezes Zarządu IMAGO Centrum Sztuki Ludowej, pełnię rolę menedżera kultury i mecenasa sztuki. Wspieram lokalnych rzemieślników i artystów, organizując m.in. takie wydarzenia jak, Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej czy Kiermasz Pogranicza Kultur. Te prestiżowe inicjatywy, odbywające się w sercu Krakowa, stanowią unikalną platformę dla miejscowych twórców. Razem, z energią młodości i szacunkiem dla tradycji, zmienimy naszą dzielnicę na lepsze. 10-go grudnia proszę o Twój głos!
  3. Program: 1. Sprawy społeczne. Organizowanie wydarzeń i inicjatyw społecznych, które promują integrację mieszkańców i budowanie więzi sąsiedzkich. Kontrola hałasu, graffiti i innych zakłóceń, które mogą wpływać na jakość życia mieszkańców. 2. Centra lokalnej społeczności. Przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji Placu Nowego, włączając remont nawierzchni, oświetlenia i zieleni. Stworzenie przestrzeni do wypoczynku, nowe ławki, miejsca piknikowe, które zachęcą mieszkańców do spędzania czasu na placu. Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami i artystami, aby promować kulturalne i twórcze wydarzenia na Placu Nowego. 3. Przeprowadzenie prac rewitalizacyjnych na Placu Wolnica, aby przekształcić go w centrum kulturalne i rekreacyjne. Utworzenie przestrzeni dla lokalnych kawiarni, sklepów i straganów, które promują produkty lokalne.

 

PIOTR JĘKOT

  1. Okręg: 6
  2. O mnie: Jestem rodowitym Krakowianinem, absolwentem Uniwersytetu Rolniczego. Od 12 lat mieszkam na Kazimierzu. Znam problemy naszej dzielnicy i mam pomysły na ich rozwiązanie. Jako radny dzielnicy chcę skupić się na kwestiach bezpieczeństwa, poszanowania zieleni i tego, by żyło się nam lepiej.
  3. Program:  1. Priorytetem jest dobro i bezpieczeństwo mieszkańców! 2. Remont chodników, więcej przestrzeni dla pieszych, poprawa oświetlenia ulicznego. 3. Budowa wybiegu dla psów na Bulwarach Wiślanych. 4. Działania kontrolne związane z budową kładki Kazimierz – Ludwinów, tak aby prace budowlane były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców oraz ochrona drzew przed wycinką.

 

MONIKA GROCHOT

  1. Okręg: 15
  2. O mnie: Pracuję w branży nieruchomości. Na co dzień propaguję rozwiązania proekologiczne wśród mieszkańców, dbając o jakość ich życia. Wspieram kobiety w sferze rozwoju osobistego. W Radzie Dzielnicy chciałabym skupić się na kwestiach mieszkalnictwa i zdrowia publicznego.
  3. Program: 1. Wyznaczenie miejsc parkingowych dla mieszkańców. 2. Usprawnienie działania Rady Dzielnicy, lepsza komunikacja z mieszkańcami. 3. Atrakcyjna oferta kulturalna i sportowa w parku Jalu Kurka.

 

DAWID BEŁDZIKOWSKI

  1. Okręg: 20
  2. O mnie: Studiuję na Uniwersytecie Londyńskim i na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Jestem analitykiem danych i krakowskim aktywistą. Od lat działam w społecznościach lokalnych, głównie na rzecz młodzieży. Chcę, aby Kraków był miastem na miarę Europy XXI wieku!
  3. Program: 1. Więcej ścieżek rowerowych i parkingów dla rowerów 2. Poprawa ruchu drogowego w centrum. 3. Zielone Stare Miasto

II. GRZEGÓRZKI

ADAM KOPEĆ

  1. Okręg: 9
  2. O mnie: Mieszkam w Krakowie od 15 lat. Prowadzę firmę z branży IT. Działam też w organizacji skupiającej przedsiębiorców, a hobbystycznie zajmuję się jazzem. Kandyduję, bo wierzę że władzom miejskim potrzeba zmiany pokoleniowej i nowoczesnego zarządzania.
  3. Program: Wesoła dla mieszkańców – zadbanie o utworzenie zielonej przestrzeni kultury 2. Utworzenie Parku Grzegórzeckiego 3. Zmniejszenie dystansu między mieszkańcami a Radą Dzielnicy poprzez utworzenie informacyjnej strony internetowej o życiu Grzegórzek

 

JAKUB KUBICHA

  1. Okręg: 15
  2. O mnie: Krakowianin, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunek archeologia. Obecnie pracuję w Urzędzie Miasta Krakowa na stanowisku Kierownika Referatu Architektury i Archeologii w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków. Kandyduję do Rady Dzielnicy ponieważ chciałbym, aby była to dzielnica zielona, bezpieczna, komfortowa dla swoich mieszkańców. W mojej przyszłej pracy radnego chciałbym wsłuchiwać się w Państwa głos i na tej podstawie głosować, postulować i decydować o wydatkach dzielnicy. Prywatnie jestem pasjonatem historii, architektury i urbanistyki, transportu i komunikacji, ochrony środowiska, a racji wykonywanego zawodu także ochrony zabytków.
  3. Program: 1. Zazielenianie dzielnicy, rewitalizację istniejących skwerów, a także poszerzenie Parku Grzegórzeckiego i Parku przy Fabrycznej. 2. Zmiany w komunikacji miejskiej, aby połączenia tramwajowe i autobusowe były bardziej dopasowane do potrzeb mieszkańców Grzegórzek (czekam na Państwa postulaty). 3. Współpraca z lokalnymi stowarzyszeniami i wspieranie sąsiedzkich inicjatyw w celu integracji, rozwijanie dialogu z mieszkańcami i wykorzystanie ich pomysłów dla rozwoju Dzielnicy.

III. PRĄDNIK CZERWONY

ŁUKASZ PUŁA

  1. Okręg: 14
  2. O mnie: Jestem 25-letnim rodowitym mieszkańcem Prądnika Czerwonego. Pracuję w Szpitalu Uniwersyteckim, gdzie zajmuję się realizacją projektów. Od dzieciństwa aktywnie angażuję się w działania charytatywne na rzecz drugiego człowieka. Doprowadziłem do uratowania kilkudziesięciu ławek, koszy, stojaków rowerowych i podpórek przy przejazdach rowerowych będących w dobrym stanie technicznym o łącznej wartości 200 tys. zł przed utylizacją, przy okazji budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic. Jestem autorem 37 projektów do Budżetu Obywatelskiego, czego efektem było pozyskanie ponad 1,6 mln zł na realizację wybranych przez mieszkańców inwestycji w naszej dzielnicy (m.in. samoobsługowe stacje napraw rowerów, utworzenie parku kieszonkowego czy nowe nasadzenia zieleni). W ciągu ostatnich kilku lat jako zwykły mieszkaniec podjąłem ponad 80 interwencji dotyczących naszej okolicy (czego efektem było m.in. skierowanie do obsługi linii 129 w weekendy dłuższych pojazdów).
  3. Program: 1. Bliski kontakt z mieszkańcami (w pierwszych dniach zostanie utworzona anonimowa ankieta, w której mieszkańcy będą mogli wskazać problemy do rozwiązania) 2. Bieżące interwencje zauważonych i zgłaszanych przez mieszkańców problemów 3. Ochronę istniejących skwerów i zieleńców oraz dbanie o ich upiększanie 4. Rozwój społeczeństwa obywatelskiego, aktywizowanie mieszkańców do wspólnych działań sąsiedzkich.

IV. PRĄDNIK BIAŁY

ANTONI BRZOZOWSKI

  1. Okręg: 7
  2. O mnie: Jestem studentem czwartego roku Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, lubię ogrodnictwo i koty. Interesuję się tematyką społeczną, projektowaniem miast przyjaznych dla ludzi i zrównoważonym transportem publicznym. W dzielnicy IV mieszkam od urodzenia i jako radny chcę zadbać o to, aby Prądnik Biały był fajnym miejscem do życia dla jego mieszkańców.
  3. Program: 1. Utworzenie nowej linii autobusowej na Krowodrzę Górkę (przez ulice Piaskową, Stelmachów i Pachońskiego). 2. Budowa chodnika na ul. Chełmońskie. 3. Walka o nowy park w okolicy Galerii Bronowice. 4. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Chełmońskiego i Jasnogórskiej

 

GRZEGORZ ZAPRAWA

  1. Okręg: 9
  2. O mnie: Pracuję w sektorze humanitarnym. Kandyduję, bo chcę polityki, która słucha się mieszkańców, a nie urojonych wizji.
  3. Program: 1. Budowa chodników w Toniach. 2. Wsparcie lokalnych bibliotek 3. Budowa rzekoparku przy Sudole

 

KAMIL MARKIEWICZ

  1. Okręg: 19
  2. O mnie: Jestem 30-letnim przedsiębiorcą z branży IT, członkiem Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Prowadzę bloga o ciekawych miejscach w Krakowie – www.poznajkrakow.pl. W Radzie Dzielnicy chciałbym skupić się na poprawie jakości życia mieszkańców. Spacerując z psem po naszej okolicy, dostrzegam wiele potrzeb, które dotąd nie były realizowane, m.in. dlatego, że rejon Kuźnicy, Banacha, Zauchy, Dożynkowej nie miał w poprzedniej radzie żadnego reprezentanta – czas to zmienić!
  3. Program: 1. Utrzymanie oraz rozwój terenów zielonych w okolicy (Dolina Prądnika, Las Witkowicki). 2. Usprawnienie transportu publicznego w okolicy (nowe połączenia z Nową Hutą). 3. Dbanie o tzw. małą architekturę w rejonie: nowe ławki i kosze na terenie Górki Narodowej. 4. Pozyskanie zgód i środków na niezbędne remonty chodników i dróg. 5. Organizacja akcji sprzątania okolicy.

V KROWODRZA

MARCIN GREGA

  1. Okręg: 3
  2. O mnie: Zawodowo zajmuję się kierowaniem pracą referatu kontroli w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości. Ponadto od 17 lat mam zaszczyt reprezentować mieszkańców Krowodrzy w Radzie Dzielnicy, w dwóch ostatnich kadencjach jako członek Zarządu. Jestem też autorem strony fb@MojaKrowodrza, poświęconej sprawom mojej dzielnicy oraz organizatorem wielu akcji społecznych dotyczących najważniejszych problemów naszej okolicy. Od urodzenia mieszkam na ul. Mazowieckiej – od pięciu pokoleń moja rodzina jest związana z Krowodrzą. Jest to dla mnie miejsce, w którym żyje i o które dbam. Dlatego chciałbym kontynuować moją pracę na rzecz Krowodrzy.
  3. Program: 1.  Ochrona Krowodrzy przed nadmierną zabudową! Cały obszar naszej dzielnicy musi zostać objęty korzystnymi dla mieszkańców planami zagospodarowania przestrzennego! 2.  Ochrona enklaw zieleni na Krowodrzy –w tym parku Młynówka Królewska. Miejsca takie jak park, skwer, zielone podwórko czy plac zabaw są ważniejsze niż kolejne osiedle! 3. Rozbudowa infrastruktury przyjaznej mieszkańcom – remont placu zabaw dla dzieci przy ulicy Kmiecej, oraz boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 36.

 

PIOTR POLOŃCZYK

  1. Okręg: 4
  2. O mnie: Na co dzień jestem przedsiębiorcą, prowadzę firmę budującą obiekty przemysłowe. Moje doświadczenie z pracy w tworzeniu dużych inwestycji chciałbym przekuć w mądrą politykę na rzecz naszej najbliższej okolicy.
  3. Program: 1. Jako radny zadbam o remont Rogatki na rogu ul. Poznańskiej i Łokietka i stworzę tam przestrzeń przyjazną mieszkańcom. 2. Będę zabiegał o więcej nasadzeń w naszej okolicy, a część betonowych przestrzeni zamienię na tereny zielone. 3. Wprowadzę dyżury, podczas których każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść i skonsultować bieżące problemy.

 

BARTOSZ POLEWIAK

  1. Okręg: 11
  2. O mnie: Jestem architektem krajobrazu, w swojej pracy zajmuję się tworzeniem przyjaznej przestrzeni dla ludzi. Na co dzień dzielę się wiedzą i doświadczeniem z Krakowianami, czego efektem jest m.in. powstanie Ogrodu Społecznego Piaski Nowe. Przez wiele lat działałem charytatywnie w Szlachetnej Paczce, a obecnie w klubie Rotaract Kraków Wawel. Do Rady Dzielnicy chcę wnieść świeże spojrzenie na kształtowanie przestrzeni Krakowa.
  3. Program: 1. Mniej betonu, więcej zieleni w naszej okolicy 2. Dialog i integracja z mieszkańcami poprzez nowe wydarzenia w Krowodrzy 3. Nowe projekty społeczne w dzielnicy

 

ELIZA DYDYŃSKA-CZESAK

  1. Okręg: 12
  2. O mnie: Od dziecka jestem związana z Krowodrzą. Jako mama dwójki dzieci dbam o to, aby zwracały uwagę na świat, który je otacza, pomagając słabszym, czy wdrażając pozytywne zmiany wokół. Jestem wolontariuszką stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców i jako radna chciałabym zadbać o to, aby nasza okolica była piękniejsza, bezpieczniejsza i bardziej przyjazna dla mieszkańców. W wolnym czasie ratuje meble spod śmietników i relaksuje się przy ich renowacji.
  3. Program: Lepsza współpraca pomiędzy Radą Dzielnicy i spółdzielniami oraz wspólnotami mieszkaniowymi 2. Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez dostosowanie infrastruktury drogowej do nowych inwestycji powstających w Krowodrzy. 3. Rozwiązanie problemu zaśmiecenia w dzielnicy i obecności szczurów.

 

AGNIESZKA WANTUCH

  1. Okręg: 14
  2. O mnie: Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym na AGH. Od wielu lat pracuję dla naszej Małej Ojczyzny, najpierw od 1988 r. w grupie charytatywnej przy parafii NMP z Lourdes, a od 2011 r. w Radzie Dzielnicy V Krowodrza w komisjach: praworządności, zieleni, edukacji, informacji, infrastruktury i sportu. Kandyduję ponownie, ponieważ widzę sens tej pracy i to jak Krowodrza pięknieje.
  3. Program: Chcę by w Krowodrzy było bezpiecznie, przejścia dla pieszych zostały odpowiednio doświetlone, było jeszcze więcej zieleni, dzieci i dorośli mogli rozwijać się sportowo, pojawiły się choćby niewielkie miejsca przyjazne pieskom.

 

KACPER DYLEWSKI

  1. Okręg: 15
  2. O mnie: Z zawodu jestem baristą. Zależy mi na tym, aby w Radzie Dzielnicy pojawił się głos młodego pokolenia. Chcę, aby Krowodrza była zieloną, czystą, tętniącą życiem przestrzenią, atrakcyjną dla ludzi w każdym wieku.
  3. Program:  1. Rewitalizacja terenów zielonych 2. Wsparcie lokalnych przedsiębiorców 3. Promowanie inicjatyw młodych mieszkańców dzielnicy

 

DOMINIK KASPERSKI

  1. Okręg: 16
  2. O mnie: Mam 29 lat i jestem ojcem energicznego dwulatka. Ukończyłem Akademię Górniczo-Hutniczą, zawodowo jestem związany z branżą motoryzacyjną. Na co dzień korzystam z roweru i komunikacji miejskiej, a moje główne zainteresowania to transport publiczny i tworzenie miast przyjaznych dla ludzi. W Radzie Dzielnicy chcę przede wszystkim reprezentować głosy rodziców i seniorów.
  3. Program: 1. Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego 2. Walka z hałasem. 3. Zwiększenie liczby stojaków rowerowych w dzielnic. 4. Lepsza dostępność przestrzeni dla pieszych.

 

JAKUB KARPIŃSKI

  1. Okręg: 20
  2. O mnie: Jestem studentem politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kocham Kraków, w którym mieszkam od kilku lat, angażując się aktywnie w jego życie.  Mam świeże spojrzenie na miasto, chciałbym połączyć jego tradycyjne wartości z wyzwaniami naszych czasów.  W radzie dzielnicy chcę zajmować się kwestiami kultury, zieleni i promować wśród mieszkańców ideę Budżetu obywatelskiego.
  3. Program: 1. Walka o tereny zielone 2. Większa integracja międzypokoleniowa 3. Realizacja mapy potrzeb mieszkańców Krowodrzy.

VI. BRONOWICE

MACIEJ SZCZYGIEŁ

  1. Okręg: 8
  2. O mnie: Mieszkam na osiedlu Widok od 43 lat. Tu rosną i edukują się moje dzieci. Posiadam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu. Jestem członkiem rady fundacji krowoderska.pl. Prywatnie uważam się za najszczęśliwszego ojca na świecie. Ostatnie lata działałem w organizacji skupiającej przedsiębiorców. Teraz pragnę skupić się na działaniach lokalnych. Jestem weteranem Sił Zbrojnych RP.
    Chcę wnieść świeżość do Rady Dzielnicy, gdyż jako jedyny z moich konkurentów kandyduję pierwszy raz. Oni już byli…
  3. Program: 1. Będę chronił tereny zielone przed zabudową. 2. Będę pilnował, aby pieniądze wydawano z szacunkiem dla ciężkiej pracy podatników, bo tylko dzięki niej jest co wydawać. 3. Zamierzam aktywnie współpracować z mieszkańcami, aby tworzyć zaangażowaną społeczność wokół lokalnych spraw. Zależy mi na współpracy międzypokoleniowej, aby aktywizować seniorów i sprawić, aby czuli się potrzebni.

 

BARBARA PROCHOWNIK

  1. Okręg: 9
  2. O mnie: Urodziłam się i wychowałam tu, gdzie teraz jest osiedle Widok. Całe moje życie zawodowe było wypełnione pracą dla ludzi. Ich zadowolenie sprawiało, że czułam się zawsze spełniona w swoich działaniach. Teraz chcę, aby to nasze wspólne miejsce na ziemi było wspaniałe i przyjazne dla nas wszystkich. Razem to zrobimy.
  3. Program: 1. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Musi być jasno i bezpiecznie o każdej porze. Konieczne jest częstsze patrolowanie rejonu pętli tramwajowej i skateparku przez służby mundurowe 2. Stworzenie skutecznego systemu pomocy dla mieszkańców w ich codziennych sprawach. Moje stowarzyszenie „Kraków dla Mieszkańców” robi to od lat, zwiększymy aktywność na naszym osiedlu. 3. Stałe kontaktowanie się z mieszkańcami – każdy jest gospodarzem swojego osiedla, a moim zadaniem będzie koordynacja działań polepszających standardy życia

 

TOMASZ PYTKO

  1. Okręg: 19
  2. O mnie: Od 16 lat aktywnie działam na rzecz Krakowa. Konsultuję i współtworzę polityki miejskie, poczuwam się do odpowiedzialności za nasze miasto, chcąc zostawić je w jak najlepszej kondycji dla kolejnych pokoleń. Patrzę urzędnikom na ręce i dbam o interes społeczny. Z wykształcenia jestem socjologiem, prowadzę firmę marketingową oraz serwis rowerowy „Szprycha” przy ul. Bronowickiej 19. Jestem autorem zwycięskiego projektu w Budżecie Obywatelskim, dzięki czemu na terenie całej dzielnicy zostanie zasadzonych 100 drzew o obwodzie co najmniej 16 cm! W Radzie Dzielnicy chciałbym zadbać o zrównoważony rozwój naszej okolicy, Bronowice zasługują na naturalną OdNowę! Prowadzę stronę www.tomaszwkrakowie.pl
  3. Program: Doświetlenie ul. Rydla, wymiana opraw latarnii na ledowe. 2. Rozwój parku przy Forcie, dostosowywanie go do potrzeb różnych grup społecznych. 3. Reprezentowanie interesów osiedla w uchwalaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 4. Aktywny udział w planowaniu tramwaju przez ul. Głowackiego. 5. Współpraca z Uniwersytetem Komisji Edukacji Narodowej przy planach inwestycyjnych w Forcie. 6. Cykliczne dyżury i spotkania dla mieszkańców.

 

MAŁGORZATA WŁODARCZYK

  1. Okręg: 21
  2. O mnie: W naszej okolicy mieszkam od 40 lat. Przez wiele lat prowadziłam z mężem działalność gospodarczą, obecnie jestem na emeryturze. Hobbystycznie tworzę biżuterię i zajmuję się florystyką. W Radzie Dzielnicy chciałabym zadbać o sprawy mieszkańców naszej okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem głosu seniorów. Zależy mi na tym, aby nasza dzielnica była bardziej kolorowa, czysta i bezpieczna.
  3. Program: 1. Aktywizacja seniorów: więcej warsztatów i spotkań, wsparcie w rozwiązywaniu problemów. 2. Dbanie o czystość ulic i poprawa stanu infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w dzielnicy. 3. Remonty chodników, więcej zieleni, zatrzymanie wycinki drzew. 4. Monitoring wydatkowania środków przez Radę Dzielnicy. 5. Wsparcie dla bezdomnych zwierząt i pozyskanie funduszy na ich opiekę.

VII. ZWIERZYNIEC

AGNIESZKA FRANKOWSKA

  1. Okręg: 5
  2. O mnie: Jestem mężatką, matką dwójki fajnych dzieci, prowadzę sklep ekosiatki.com. Od lata działam na rzecz Budżetu Obywatelskiego i swojej dzielnicy, dotychczas robiłam to sama i tylko w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie. W Radzie Dzielnicy miałabym szersze możliwości, wsparcie w postaci wiedzy innych radnych i urzędników miejskich, a dzięki temu i większy wpływ na to, co dzieje się w dzielnicy Zwierzyniec, remontuje, buduje, wycina itp., dlatego kandyduję.
  3. Program: 1. Obecnie pracuję nad sprawą remontu Fortu Krępak przy ul. Księcia Józefa oraz możliwością postawienia bankomatu. 2. Planuję dopilnować obiecanych wcześniej remontów: placu przed „Jubilatem”, skweru przy „samolocie”, wymiany nakładki na ul. Sępiej. 3. Chciałabym poprawić komunikację z mieszkańcami, informować ich o kluczowych sprawach przez media społecznościowe i włączać do dyskusji. 4. Moim celem jest także zorganizowanie pikniku sąsiedzkiego.

 

PAWEŁ MACIĄGA

  1. Okręg: 7
  2. O mnie: Jestem emerytowanym przedsiębiorcą. Od 40 lat mieszkam na Woli Justowskiej. Widzę, jak zmienia się moje otoczenie i ponieważ nie jestem z tego zadowolony, postanowiłem kandydować do Rady Dzielnicy. Od lat sprzeciwiam się chaotycznej, nie mającej nic wspólnego z dotychczasowym charakterem okolicy zabudowie. Angażuję się więc w zachowanie dotychczasowego charakteru tej części Krakowa.
  3. Program: Walka z chaotyczną i niepasującą do charakteru dzielnicy zabudową 2. Wspieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi naszej Dzielnicy 3. Pozyskiwanie środków finansowych na remont dróg wewnętrznych i chodników 4. Poprawa bezpieczeństwa (m.in. zwiększenie patroli policji i straży miejskiej), 5. Pomoc mieszkańcom nawet w najdrobniejszych sprawach, 6. Utworzenie planów zagospodarowania przestrzennego Woli Justowskiej.

 

ADAM NOWAK

  1. Okręg: 9
  2. O mnie: Mam 57 lat i z zawodu jestem elektromonterem. Krakowianin z dziada pradziada. Podobnie jak Wy patrzę na to jak zmienia się Kraków i chciałbym, aby nadal był zielonym, dobrze zaprojektowanym i przyjaznym miejscem do życia. W Radzie Dzielnicy chciałbym działać na rzecz lepszej komunikacji z mieszkańcami, realizując Wasze potrzeby i wspólnie decydować o przyszłości Woli Justowskiej.
  3. Program: 1. Rozbudowa kanalizacji burzowej 2. Budowa chodników w celu poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców 3. Dostosowanie funkcjonowania komunikacji miejskiej do potrzeb mieszkańców

 

MARIANNA ZARYCHTA

  1. Okręg: 18
  2. O mnie: Mam 24 lata i urodziłam się w Krakowie. Działam w społeczności od najmłodszych lat, bo wierzę, że prawdziwe zmiany należy zaczynać od naszego własnego środowiska. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalizując się w Zarządzaniu Zmianą Społeczną. Aktualnie kończę studia magisterskie z Socjologii na tej samej uczelni. Dzięki mojemu wykształceniu i zaangażowaniu społecznemu, potrafię nie tylko dostrzegać problemy, ale również skutecznie działać na rzecz ich rozwiązania.
  3. Program: 1. Wsparcie dla Lokalnych Przedsiębiorstw: Inwestycje w lokalne firmy, tworząc korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorców i przedsiębiorczyń w naszej dzielnicy 2. Wsparcie dla Lokalnych Inicjatyw: Aktywne wspieranie inicjatyw i organizacji pozarządowych, które pracują na rzecz dobra społeczności. 3. Miejsca Parkingowe dla Mieszkańców: Dążenie do stworzenia odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, aby ułatwić życie mieszkańcom.

 

ANDRZEJ SZYMON BAŁEK

  1. Okręg: 19
  2. O mnie: Jestem osobą angażującą się w akcje prospołeczne czy prozwierzęce. Niedawno powstrzymaliśmy budowę bloku pomiędzy budynkami 24 i 26 przy ul. Dunin-Wąsowicza, co było moją inicjatywą. Bliskie mojemu sercu są problemy osób starszych i niepełnosprawnych, gdyż przez lata opiekowałem się schorowaną mamą. W naszej dzielnicy mieszkam od ponad 20 lat i w niej chcę działać! Prywatnie jestem opiekunem 3 wspaniałych psów, 5 kotów i żółwia, a już niedługo spełnię swoje największe marzenie, uzyskując tytuł lekarza weterynarii.
  3. Program: 1. Zwierzyniec ma pozostać zielony, a nie betonowy! 2. Dzielnica bardziej przyjazna osobom starszym i niepełnosprawnym. 3. Stop układom i kolesiostwu w Radzie Dzielnicy. 4. Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy podczas meczów na stadionach Cracovii i Wisły.

VIII. DĘBNIKI

TOMASZ OWSIAK

  1. Okręg: 15
  2. O mnie: Od 20 lat mieszkam na Ruczaju wraz z żoną i trójką dzieci. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem finansami w firmach. Angażuję się w inicjatywy społeczne m.in. szkolna Rada Rodziców, warsztaty ekonomiczne dla dzieci, działalność na rzecz „Stowarzyszenia SPIN” oraz aktywność w radzie Wspólnoty Mieszkańców przy ul. Lipińskiego 15. Kandyduję, ponieważ wokół dostrzegam wiele obszarów, którymi trzeba się zająć. Będąc Radnym, zatroszczę się o sprawy, które są ważne dla mieszkańców naszej okolicy.
  3. Program: 1. Zachowanie dotychczasowej nazwy ul. Lipińskiego zamiast 8 Pułku Ułanów 2. Monitorowanie budowy w/w ulicy 3. Udostępnienie orlików do gry dla dzieci mieszkających na naszym osiedlu.

 

DOMINIK HUBICKI

  1. Okręg: 16
  2. O mnie: Mam 45 lat, jestem z wykształcenia ekonomistą, a także technologiem browarnictwa. Kocham ludzi, nie znoszę braku szacunku i braku empatii. Chciałbym aby nawet najmniejsza ojczyzna była domem dla każdego.
  3. Program: 1. Empatia i szacunek dla każdego. 2.Twoja dzielnica twoim przyjaznym miejscem do życia i pracy. 3. Mniej mówić, więcej robić.

 

PAWEŁ MIRY

  1. Okręg: 18
  2. O mnie: Mam 32 lata oraz dużo siły i chęci do pracy, kandyduję po raz pierwszy. Zawodowo programuję, prowadzę zajęcia dla studentów, a po pracy stworzyłem dwie firmy. Lubię działać i wykorzystywać czas do maksimum – nie chcę go marnować na narzekanie, że coś jest nie tak, skoro mogę coś z tym zrobić. A jak czegoś się „nie da”, to jeszcze tego nie wiem i przynajmniej spróbuję – a do tego potrzebuję poparcia i Twojego głosu. Idź na wybory 10 grudnia, zapoznaj się z kandydatami i wybierz świadomie. Jeśli chcesz sprawnego radnego, zagłosuj na mnie!
  3. Program: 1.INWESTYCJE: dopilnowanie dokończenia oraz naprawy infrastruktury drogowej: Mochnaniec, Dobrowolskiego, Brucknera, Obrońców Tobruku, Fedorowicza i niestety nie tylko – dość czekania przez kolejne lata i przyzwyczajania się do każdej dziury i kałuży 2. BEZPIECZEŃSTWO: światła na wyjeździe Mochnaniec-Bunscha i lustra na Dobrowolskiego – nie czekajmy na wypadki i w końcu to zróbmy 3. ZIELEŃ: drzewo, trawnik, ławka, a może nawet park, plac zabaw czy wybieg dla psów zamiast pustych pól i kolejnych placów budowy 4. KOMUNIKACJA: dbanie o sprawny, skuteczny i współczesny kontakt z mieszkańcami oraz wykorzystanie mediów społecznościowych w komunikacji. Zapraszam na stronę https://miry.pl.

 

PIOTR PŁONKA

  1. Okręg: 18
  2. O mnie: Urodziłem się w Żywcu, studiowałem w Oksfordzie ale na swoje miejsce na Ziemi wybrałem Skotniki. Tu wraz z Żoną wychowujemy syna i tutaj zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez lokalną społeczność. Przyszedł czas, żeby się odwdzięczyć i poświęcić część swojego wolnego czasu na rzecz rozwoju tej okolicy. Mam doświadczenie w pracy z biznesem, samorządem oraz organizacjami pozarządowymi, które chętnie wykorzystam do współpracy z Radą Dzielnicy Dębniki.
  3. Program: 1. Budowa chodnika i odwodnienia na ul. Dobrowolskiego i Szymonowica; 2. Doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Skotnickiej; 3. Realizacja II etapu modernizacji ul. Mochnaniec.

IX. ŁAGIEWNIKI-BOREK FAŁĘCKI

ROBERT KUBALSKI

  1. Okręg: 8
  2. O mnie: Przedsiębiorca i doświadczony manager, ekspert w zakresie energetyki odnawialnej, AI i nowoczesnych technologii informatycznych, Anioł biznesu. Współautor raportu Urzędu Miasta Krakowa pt. ”Krakowska Energetyka Obywatelska”. Tata dwójki studentów, miłośnik spacerów z psem o imieniu Tosia. Fan lasów, ogrodnictwa i podróży. Uznany kiper.
  3. Program: 1. Zmniejszenie kosztów ponoszonych przez wspólnoty poprzez pozyskanie dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych oraz systemów gromadzenia i odprowadzania deszczówki 2. Dofinansowanie założenia i utrzymania terenów zielonych w dzielnicy 3. Usprawnienie funkcjonowania infrastruktury publicznej przy centrach usług (więcej kursów tramwajów, stojaki rowerowe) 4. Zainicjowanie stworzenia punktu konsultacyjnego dla młodych przedsiębiorców w naszej dzielnicy

X. SWOSZOWICE

MARIAN KRAWCZYK

  1. Okręg: 1
  2. O mnie: Kilka lat temu zainteresowała mnie działalność społeczną w ramach wolontariatu, zawsze potrafiłem łączyć ludzi i działać na rzecz wspólnych celów.
  3. Program: 1. Budowa chodnika dla pieszych oraz drogi rowerowej na ul. Zawiłej, placu do ćwiczeń dla dorosłych „Fit Park” w rejonie Fortu 52 na Klinach 2. Wprowadzenie tempa „30” dla samochodów na ul. Komuny Paryskiej 3. Budowa drogi do szkoły podstawowej na Klinach-Zacisze.

 

AGNIESZKA DOBREK

  1. Okręg: 2
  2. O mnie: Z wykształcenia jestem biochemikiem, ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pracuję m.in. jako nauczyciel i pedagog specjalny, pomagając młodzieży w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych. Od prawie 15 lat skutecznie działam w zarządzie jednej ze wspólnot mieszkaniowych na Klinach. Od lat angażuję się w życie Krakowa, walcząc o zachowanie terenów zielonych i dobrze skomunikowane miasto. Chcę być Państwa głosem w Radzie Dzielnicy i zadbać o naszą wspólną przyszłość.
  3. Program: 1. Działania na rzecz odkorkowania Klinów prowadzone we współpracy z mieszkańcami. 2. Ochrona terenów zielonych w naszej okolicy. 3. Stworzenie infrastruktury publicznej wokół Szkoły Podstawowej nr 14. 4. Monitoring planów zabudowy rejonu Kliny Zacisze.

 

MICHAŁ PAZOWSKI

  1. Okręg: 3
  2. O mnie: Mam 42 lata, jestem ojcem dwóch fantastycznych synów. Wychowałem się na Kazimierzu, gdzie przez wiele lat działałem na rzecz mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców, dbając o poprawę infrastruktury drogowej i bezpieczeństwo. Od dwóch lat mieszkam w dzielnicy Swoszowice i jako członek Rady Dzielnicy będę dbać o to, aby mieszkańcom żyło się lepiej i by zadania były realizowane zgodnie z ich wolą.
  3. Program: 1. Stop niekontrolowanej zabudowie dzielnicy 2. Dbanie o zieleń, nowe nasadzenia drzew 3. Wspieranie polityki społecznej na rzecz mieszkańców 4. Bezpieczeństwo mieszkańców: ustawienie fotoradaru przy ul. Zawiłej, remonty chodników, modernizacja placów zabaw 5. Uregulowanie kwestii miejsc parkingowych dla mieszkańców naszej okolicy

 

IDA SAŁEK

  1. Okręg: 5
  2. O mnie: Mam 20 lat i hobbystycznie zajmuję się szkoleniem psów. Aktywnie działam na rzecz mieszkańców, postulując rozbudowę systemu transportu publicznego w Krakowie. Zależy mi na wprowadzaniu udogodnień dla seniorów i osób niewidomych.  W Radzie Dzielnicy chcę zajmować się ochroną zieleni, tworzeniem przestrzeni dla właścicieli psów i lepszym skomunikowaniem tej części Krakowa.
  3. Program: 1. Usprawnienie działania transportu publicznego  2. Wymiana nawierzchni na ul. Borkowskiej 3. Chodniki od południowej strony ul. Zawiłej i z obu stron ul. Borkowskiej 4. Udostępnienie mieszkańcom lasu pomiędzy ul. Jana Janowskiego i ul. Zawiłą 5. Nowe ławki i zabezpieczenie koszy na odpady przed dzikami

XI. PODGÓRZE DUCHACKIE

ADAM SIATKA

  1. Okręg: 2
  2. O mnie: Jestem emerytowanym oficerem Państwowej Straży Pożarnej. Od urodzenia mieszkam na Woli Duchackiej. Widzę jak zmienia się moje otoczenie i nie jestem z tego zadowolony dlatego postanowiłem kandydować do Rady Dzielnicy. Od lat sprzeciwiam się chaotycznej zabudowie i angażuję się w zachowanie historycznego charakteru tej części Krakowa. Jestem członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Woli Duchackiej.
  3. Program: 1. Sport i kultura: więcej przestrzeni dla dzieci i młodzieży 2. Seniorzy: nowe miejsca spotkań i integracji 3. Wola Duchacka: dbanie o zachowanie wyjątkowej historii i tradycji dzielnicy.

 

DANUTA ZAMULIŃSKA

  1. Okręg: 3
  2. O mnie: Moja rodzina od pokoleń jest związana z Wolą Duchacka.  Jestem prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Woli Duchackiej. Jako wieloletni działacz na rzecz lokalnej społeczności, walczę o dobrą jakość życia nas wszystkich. Prywatnie szczęśliwa babcia.
  3. Program: 1. Bezpieczne przejścia dla pieszych. 2. Budowa brakujących chodników. 3. Stworzenie przestrzeni integracyjnej dla seniorów. 4. Dbanie o dobro mieszkańców przy tworzeniu planu zagospodarowania terenów Woli Duchackiej.

 

ZOFIA PETRANIK-NOWIŃSKA

  1. Okręg: 5
  2. O mnie: Matematyk-informatyk na emeryturze, ale aktywna zawodowo.
  3. Program: 1. STOP dla zagęszczania chaotycznej zabudowy wielorodzinnej w okolicy 2. Budowa wybiegu dla psów 3. Aktywne śledzenie opracowywanych obecnie planów zagospodarowania przestrzennego dla Woli Duchackiej oraz reprezentowanie i zgłaszanie uwag mieszkańców w sprawie tych planów.

 

MAŁGORZATA KWAŚNIK

  1. Okręg: 6
  2. O mnie: Od urodzenia mieszkam na Woli Duchackiej. Prawie 30 lat pracuję z dziećmi w lokalnej jednostce samorządowej. Członek Stowarzyszenia Przyjaciół Woli Duchackiej, aktywnie walczący o przyjazne miejsce do życia dla nas wszystkich – pełne zieleni, bezpieczne i dostępne dla wszystkich mieszkańców.
  3. Program: 1. Budowa ścieżek rowerowych. 2. Bezpieczne przystanki autobusowe w naszej okolicy. 3. Budowa tężni solankowej w parku Duchackim. 4. Dbanie o dobro mieszkańców przy tworzeniu planu zagospodarowania terenów Woli Duchackiej.

 

ARTUR ŁAWROWSKI

  1. Okręg: 7
  2. O mnie: Edukacja to mój zawód, ale też pasja i powołanie. Przez wiele lat byłem dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 90 oraz Gimnazjum nr 75. Stworzyłem wzorcową szkołę integracyjną, przyjazną uczniom, z niepowtarzalnym klimatem. Zrealizowałem termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 90 wraz z budową nowoczesnego boiska. Jako radny chcę wykorzystać moje doświadczenie w obszarze edukacji na rzecz poprawy warunków rozwoju dzieci i młodzieży.
  3. Program: 1. Budowa Centrum Kultury i Rekreacji przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 17 na Woli Duchackiej Wschód. 2. Konkursy grantowe na zajęcia pozalekcyjne i sportowe dla wszystkich placówek oświatowych w XI Dzielnicy. 3. Więcej zieleni oraz budowa małych „enklaw” sportu i rekreacji połączonych z terenami zielonymi. 4. Konkursy dla placówek oświatowych na ekologiczne projekty edukacyjne. 5. Stworzenie Forum Edukacyjnego dla rodziców. 6. Znaczące zwiększenie zielonych miejsc parkingowych na terenie wszystkich osiedli Dzielnicy XI starania o lepszą komunikację wewnątrz Dzielnicy XI.

 

OLGA KOMOROWSKA

  1. Okręg: 8
  2. O mnie: Mieszkam na Woli Duchackiej z dziada pradziada. Jestem spełnioną mamą i babcią, wieloletnią działaczką Stowarzyszenia Przyjaciół Woli Duchackiej. Przez długi czas angażowałam się w działalność Klubu Seniora. W Radzie Dzielnicy chcę zadbać o to, aby Wola Duchacka była dobrym miejscem do życia dla nas wszystkich.
  3. Program: 1. Integracja mieszkańców i tworzenie przyjaznej przestrzeni do życia (m.in. skwer przy ul. Czarnogórskiej) 2. Budowa nowych przejść dla pieszych 3. Utworzenie miejsca integracji seniorów 4. Dbanie o dobro mieszkańców przy tworzeniu planu zagospodarowania terenów Woli Duchackiej.

 

ELŻBIETA RZĄSA-DURAN

  1. Okręg: 10
  2. O mnie: Z wykształcenia jestem farmaceutką, przez lata pracowałam w aptece na naszym osiedlu. Obecnie jestem zatrudniona w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie i działam w Samorządzie Aptekarskim. Najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, szczególnie zdrowie psychiczne i podnoszenie świadomości dzieci o niebezpieczeństwie uzależnień. Od lat pomagam osobom opiekującym się bezdomnymi kotami na naszym osiedlu i jako radna chciałabym zatroszczyć się o ich dobrostan.
  3. Program: 1. Bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej dzielnicy 2. Budowa i modernizacja placów zabaw oraz infrastruktury sportowej 3. Dbanie o zieleń, nowe nasadzenia drzew i krzewów 4. Wspieranie aktywności seniorów 5. Likwidacja barier dla osób z niepełnosprawnościami.

 

WERONIKA FRĄCZEK

  1. Okręg: 11
  2. O mnie: Piaszczanka od urodzenia. Na co dzień studentka prawa i działaczka społeczna. W ostatnich latach regularnie wspieram protesty oraz działania Krakowian i Krakowianek. Kandyduję, ponieważ chcę być częścią zmiany w budowaniu bezpiecznej przestrzeni i społeczności lokalnej.
  3. Program: 1.Zwiększenie ilości zieleni w dzielnicy  2. Rozbudowa infrastruktury dla dzieci i dorosłych (parki kieszonkowe, place zabaw) 3. Budowanie dobrych relacji z mieszkańcami

 

GRZEGORZ GARBOLIŃSKI

  1. Okręg: 13
  2. O mnie: Jestem dumnym mieszkańcem Podgórza Duchackiego i studentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kojarzą mnie Państwo jako założyciela Ogrodu Społecznego Piaski Nowe oraz inicjatora kilku lokalnych projektów do Budżetu Obywatelskiego, w tym projektu „Sadzonki dla Podgórzan”, w ramach którego do mieszkańców naszej dzielnicy trafiło kilka tysięcy sadzonek kwiatów i krzewów. W ramach mojej działalności staram się dbać o środowisko, rozwój lokalnej tożsamości, sąsiedzkiej solidarności i partycypacji społecznej. Kandyduję bo wierzę, że nasza dzielnica potrzebuje młodych i zaangażowanych radnych odważnie wychodzących naprzeciw problemom i potrzebom mieszkańców.
  3. Program: 1. Zwiększenie współudziału mieszkańców w podejmowaniu lokalnych decyzji. 2. Działalność na rzecz zieleni, ochrony środowiska i modernizacji zaniedbanych przestrzeni w naszej dzielnicy. 3. Działalność na rzecz współtworzenia lokalnej wspólnoty i tożsamości.

 

WOJCIECH JANIK

  1. Okręg: 19
  2. O mnie: Mam 34-lata, jestem absolwentem AGH. Wraz z żoną prowadzimy firmę z branży odzieżowej. Mieszkam na Kurdwanowie od urodzenia i widzę potrzebę zmian w naszej dzielnicy – budowy żłobków, placów zabaw, remontów chodników i dróg oraz nasadzeń zieleni. Jako młody ojciec chciałbym, aby Kurdwanów był bardziej przyjazny dla rodziców i osób z niepełnosprawnościami –nowoczesny, dostępny i bezpieczny.
  3. Program: 1. Rozwój infrastruktury społecznej w dzielnicy: żłobki, remonty dróg, chodników, budowa tężni 2. Wspieranie organizacji pozarządowych oraz dbanie o rozwój Centrum Aktywności Seniora 3. Zwiększenie ilości drzew poprzez akcje „Sadzenie drzew dla młodych Tatusiów” oraz większa ilość koszy do selektywnej zbiórki odpadów na osiedlu Kurdwanów.

 

AGATA PACIOREK

  1. Okręg: 20
  2. O mnie: Jestem ekonomistką z wieloletnim doświadczeniem w branży bankowej i zarządzaniu. Obecnie pracuję w klinice medycznej, gdzie odpowiadam za rozwój i działania marketingowe. Z Krakowem jestem związana od ponad 35 lat, a z dzielnicą Wola Duchacka, gdzie mieszkam, od 20 lat. Aktywnie angażuję się w życie lokalnej społeczności, podejmując wysiłki na rzecz porządku i czystości w okolicznych terenach.
  3. Program: W Radzie Dzielnicy pragnę aktywnie uczestniczyć w działaniach, które: a) pomogą zmniejszyć poziom hałasu z otaczającej nas obwodnicy (m.in. budowę wyższych i lepszych ekranów dźwiękochłonnych), b) poprawią jakość otoczenia, począwszy od utrzymania czystości na ulicach, a skończywszy na wspieraniu nowych inwestycji infrastrukturalnych w naszej dzielnicy, c) polepszą dostępność komunikacji publicznej, zapewniając wygodne i efektywne środki transportu dla mieszkańców.

 

KATARZYNA CHACHLOWSKA

  1. Okręg: 21
  2. O mnie: Piaszczanka z dziada pradziada. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na UJ, od 10 lat z powodzeniem prowadzę własną kancelarię radcowską. Jestem mamą dwóch cudownych chłopców. Angażuję się w działania na rzecz mieszkańców naszej okolicy – zaprzestania chaotycznej zabudowy oraz zatrzymania rozbudowy ul. Obronnej kosztem prywatnych gruntów. Aktywnie działałam również na rzecz utworzenia parku Słona Woda. Prywatnie wielbicielka dobrej kuchni i muzyki, a także podróży  małych i dużych.
  3. Program: 1. Aktywne działanie w celu utworzenia parku rzecznego Drwinka wraz ze ścieżką rowerową na terenie Piasków Wielkich. 2. Działanie mające na celu przyłączenie do sieci kanalizacji miejskiej w Piaskach Wielkich, w szczególności od strony ul. Kalinowej. 3. Budowa chodników na ul. Podedworze.

XII. BIEŻANÓW-PROKOCIM

PIOTR CIEŚLA

  1. Okręg: 1
  2. O mnie: Jestem mieszkańcem krakowskiego Złocienia. Od kilku lat działam społecznie na rzecz ochrony zieleni i poprawy jakości życia w mieście. Dzięki mojej aktywności w Krakowie powstanie pierwszy park XXL Białe Morza. Pomogłem również zatrzymać wycinkę cennych drzew w dzielnicy XII, które chciano usunąć w trakcie budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego w okolicach rzeki Serafy. Dzięki pracy w Zarządzie Transportu Publicznego wiem w jaki sposób skutecznie realizować postulaty mieszkańców i nawiązać efektywną współpracę pomiędzy  Radą Dzielnicy i Urzędem Miasta Krakowa.
  3. Program: 1. Złocień wolny od smrodu i hałasu. 2. Szybka realizacja tramwaju na Złocień 3. Więcej zieleni i wybieg dla psów w naszej okolicy 4. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

 

PIOTR MALISZEWSKI

  1. Okręg: 11
  2. O mnie: Mam 32 lata, pracuję w branży IT. Prywatnie miłośnik kotów oraz książek science fiction. Zależy mi na tym, aby mieszkańcy Nowego Prokocimia żyli w zielonej i przyjaznej przestrzeni.
  3. Program: 1. Więcej parków i terenów zielonych, wspieranie mieszkańców w zakładaniu osiedlowych ogródków 2. Ciągłe ulepszanie oferty komunikacji miejskiej: częstsze kursy tramwajów, powrót linii 163 na dawną trasę przez Teligi 3. Remonty chodników i podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami.

 

KATARZYNA SIEKLIŃSKA

  1. Okręg: 13
  2. O mnie: Mieszkanka osiedla Rżąka. Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Zawodowo zajmuje się analizą procesów w Poczcie Polskiej. Pomysłodawczyni petycji w sprawie utworzenia w Krakowie parku Słona Woda, której celem była ochrona jak największego obszaru terenów zielonych sąsiadujących z osiedlem Rżąka. Aktywnie angażuje się w działania na rzecz dzielnicy – poprzez interwencje w zakresie m.in. wycinki drzew, bezpieczeństwa, przeprowadzenia niezbędnych remontów dróg i chodników oraz tworzenie przyjaznych rozwiązań.
  3. Program: 1. Dbanie o zieleń w dzielnicy 2. Doprowadzenie do utworzenia parku Słona Woda  3. Mała, praktyczna infrastruktura w okolicy 4. Lepsza komunikacja Rady Dzielnicy z mieszkańcami.

 

DARIUSZ MIKSIEWICZ

  1. Okręg: 16
  2. O mnie: Jestem 34-letnim mieszkańcem ulicy Heleny, z zawodu radcą prawnym.  Jestem też członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów”, gdzie zabiegam o jawność działalności Spółdzielni i racjonalne gospodarowanie jej finansami. Swój wolny czas chcę przeznaczyć na dbanie o naszą wspólną przestrzeń.
  3. Program: 1. Lepsza współpraca radnych dzielnicy z mieszkańcami, regularne spotkania dotyczące życia dzielnicy, transmisje sesji online dostępne dla mieszkańców. 2. Współpraca ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi na rzecz efektywnej realizacji projektów w dzielnicy. 3. Rewitalizacja deptaku między ulicami Heleny i Aleksandry oraz wsparcie i rozwijanie projektu z budżetu obywatelskiego połączenia parków Jerzmanowskich, Lilli Wenedy i Aleksandry.

 

DAWID MAŁECKI

  1. Okręg: 21 
  2. O mnie: Jestem absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i aktywnie działam na rzecz Złocienia. Współtworzę inicjatywę „Tramwaj na Złocień” i wielokrotnie interweniowałem w sprawach ważnych dla mieszkańców. Kandyduję, ponieważ chciałbym, by moja najbliższa okolica była czysta, zielona i dobrze skomunikowana.
  3. Program: 1. Współpraca z Urzędem Miasta Krakowa w celu usunięcia źródeł odorów. 2. Szybka realizacja tramwaju na os. Złocień. 3. Nowy park, wybieg dla psów i obiekty użyteczności publicznej na os. Złocień.

XIII. PODGÓRZE

KRZYSZTOF PUTYRA

  1. Okręg: 1
  2. O mnie: Jestem tatą przedszkolaka i mieszkam przy ul. Szafrana 5 od początku istnienia naszego osiedla. Kandyduję do Rady Dzielnicy, ponieważ chcę, aby nasza okolica przestała być pomijana w budżecie dzielnicy (tak jak miało to miejsce w 2023 r. i w planie na rok 2024). Dopilnuję, żeby infrastruktura w naszym sąsiedztwie była przyjazną dla wszystkich mieszkańców.
  3. Program:  1. Budowa placu zabaw przy Stawie Banka oraz nowe huśtawki nad Wilgą i w Ogrodzie Chwastowym 2. Uruchomienie oświetlenia w Parku Rzecznym Wilga 3. Nowe przejścia dla pieszych – Kobierzyńska, Skrzyneckiego, Rzemieślnicza

 

IWONA NAWAŁKA

  1. Okręg: 2
  2. O mnie: Jestem emerytowaną ekonomistką, czynną zawodowo. Interesuje się tematyką społeczną, projektowaniem miasta przyjaznego dla mieszkańców. W naszej dzielnicy mieszkam od urodzenia i widzę jak zmienia się moje otoczenie. Nie jestem z tego zadowolona, dlatego postanowiłam kandydować do Rady Dzielnicy. Od lat sprzeciwiam się chaotycznej zabudowie i angażuję się w uregulowanie tej sytuacji.
  3. Program: 1. Rekultywacja zieleni. 2. Montaż koszy na psie odchody. 3. Plan rozbudowy parkingów i uregulowania praw do korzystania z nich. 4. Remont ulicy Kutrzeby i Mitery. 5. Walka o montaż wind zewnętrznych w blokach 4-ro piętrowych – z Rządowego Funduszu Inwestycyjnego w ramach likwidowania barier dla seniorów i młodych matek.

 

MIKOŁAJ KASIEJ

  1. Okręg: 10
  2. O mnie: Z wykształcenia historyk, w pracy – analityk danych. Kandyduję, bo chcę uczynić Zabłocie lepszym miejscem do życia dla mieszkańców.
  3. Program: 1. Odbetonowanie i zazielenienie Zabłocia, 2. Place zabaw z prawdziwego zdarzenia, 3. Zwiększenie liczby miejsc postojowych dla mieszkańców.

 

BARBARA URANEK-RĄCZKA

  1. Okręg: 11
  2. O mnie: Krakowianka z urodzenia. Od 25 lat mieszkam przy ul. Gromadzkiej. Aktywnie wspieram projekty Budżetu Obywatelskiego, od wielu lat działam jako wolontariuszka inicjatywy Zupa na Plantach i festiwalu Off Camera. Całe życie pracowałam w branży gastronomicznej, od 3 lat jestem emerytką i swój wolny czas chciałabym przeznaczyć na rzetelne i sumienne działanie na rzecz mieszkańców Podgórza w Radzie Dzielnicy. Bardzo proszę Państwa o głos!
  3. Program: 1. Zmiana organizacji ruchu wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Gromadzkiej 2. Zadbanie o przestrzeń na opuszczonej działce przy ul. Gromadzkiej 3. Remont ul. Gromadzkiej

 

GRZEGORZ KOMPA

  1. Okręg: 12
  2. O mnie: Jestem obecnym radnym dzielnicy XIII Podgórze , zajmuje się głownie kwestiami praworządności, bezpieczeństwa oraz infrastruktury. Kandyduję z poczucia konieczności zapewnienia rzetelnej reprezentacji mieszkańców przed strukturami urzędów miejskich, oraz spełnianie się w misji społecznej na rzecz mieszkańców Podgórza, skupiając się na tym co najważniejsze, czyli bezpieczeństwie, respektowaniu prawa przez organy miejskie względem mieszkańców.
  3. Program: 1. Polepszenie infrastruktury miejskiej oraz komunikacji urzędów z mieszkańcami. 2. Zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie Podgórza. 3. Rozwiązanie problemu parkowania z sezonie kąpieliskowym przy zalewie Bagry Wielkie.

 

WIKTORIA KAPERA

  1. Okręg: 15
  2. O mnie: Jestem rodowitą Krakowianką. Od najmłodszych lat czuję silną więź z naszym miastem, głównie dzięki dziadkowi, który oswajał mnie z historią i kulturą tego miejsca. Jako wolontariuszka stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców walczę o to, aby Krakowianie odzyskali wpływ na to jak rozwija się miasto. Jako radna będę wsłuchiwać się w Państwa głos i zadbam o dostępność atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych w naszej dzielnicy.
  3. Program: 1. Walka z odorami w dzielnicy. 2. Wspieranie lokalnych inicjatyw na rzecz budowania trwałych relacji sąsiedzkich. 3. Rozbudowa infrastruktury publicznej – ławki, toalety publiczne, kosze na odpady.

XIV. CZYŻYNY

SEBASTIAN KOLEMBA

  1. Okręg: 2
  2. O mnie: Mieszkam w Krakowie od 39 lat. Mijamy się codziennie na osiedlu Dywizjonu 303, gdzie mieszkam wraz z żoną i 14-letnią córką. Moją pasją jest: montaż i obróbka filmów, wszystko co związane z radiem oraz Kraków.
  3. Program:  1. Budowa chodnika do przystanku przy ulicy Wiślickiej 2. Wymiana lamp ulicznych na osiedlu Dywizjonu 303 3. Stworzenie dzielnicowego systemu parkingowego z odpowiednią liczbą miejsc dla wszystkich mieszkańców 4. Zakup dodatkowych huśtawek dla dzieci na lotniczym placu zabaw 5. Ratowanie drzew na terenie osiedla i wokół zabytkowego lotniska Rakowice-Czyżyny

 

ANNA CZAJKOWSKA

  1. Okręg: 6
  2. O mnie: Od wielu lat mieszkam i pracuję w dzielnicy Czyżyny. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracy w miejskiej jednostce samorządowej, które chcę wykorzystać jak najlepiej w działaniach na rzecz mieszkańców. W Radzie Dzielnicy chciałabym zajmować się tematami infrastruktury, sportu i edukacji oraz promowaniem Budżetu Obywatelskiego. Chciałabym poprawić bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców na terenie dzielnicy.
  3. Program: 1. Rozbudowa infrastruktury na terenie naszej dzielnicy, w tym nowe parki, place zabaw i nasadzenia drzew. 2. Poprawa bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej poprzez, dodatkowe oświetlenie, remonty dróg, czy budowę nowych chodników i ścieżek rowerowych. 3. Wspieranie wydarzeń kulturalno-sportowych na terenie dzielnicy.

 

ANNA DIAKOWICZ

  1. Okręg: 15
  2. O mnie: Przedsiębiorca, nowohucianka, mieszkanka Czyżyn. Absolwentka Zootechniki na Uniwersytecie Rolniczym oraz Integracji Europejskiej na WSE. Poprawić komfort życia mieszkańców.
  3. Program: 1. Park rekreacyjny i wybieg dla psów w Starych Czyżynach na terenie byłych ogródków działkowych. 2. Budowa kolejnego odcinka drogi asfaltowej ul. Strumyk i ul. Dolnomłyńskiej wraz z traktem dla pieszych. 3. Modernizacja chodnika wzdłuż ul. Gałczyńskiego przy światłach. 4. Boisko do gry w piłkę nożną przy ul. Narciarskiej (wraz z ogrodzeniem).

 

WIKTOR HUNEK

  1. Okręg: 18
  2. O mnie: Mieszkam od 10 lat w Krakowie. Tu skończyłem studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, a od kilku lat służę mieszkańcom pracując w Urzędzie Miasta Krakowa. Jako mieszkańcy ul. Tomickiego zasługujemy, aby w Radzie Dzielnicy XIV Czyżyny reprezentował nas ktoś, kto zna problemy i potrzeby naszej okolicy.
  3. Program: 1. Będę reprezentował mieszkańców TBS-ów i osiedla Botanika w Radzie Dzielnicy – nic o nas bez nas! 2. Zadbam o przyśpieszenie i monitorowanie budowy chodnika łączącego ul. Tomickiego z ul. Sołtysowską wraz z oświetleniem oraz postaram się o remont chodników i obniżenie krawężników przy ul. Tomickiego z uwzględnieniem potrzeb seniorek, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. 3. Nasze przyjazne i zadbane osiedle: czas na nowe ławki, kosze na śmieci i psie odchody, rowerowe miasteczko z prawdziwego zdarzenia, miejsca parkingowe dla mieszkańców.

XV. MISTRZEJOWICE

MIROSŁAWA OPARA-BUŁAWSKA

  1. Okręg: 8
  2. O mnie: Nazywam się Mirosława Opara-Buławska i ponad 30 lat mieszkam w Mistrzejowicach. Mam wykształcenie techniczne i 40 lat doświadczenia w pracy w budownictwie oraz Administracji państwowej. Obecnie zasiadam w Radzie Nadzorczej S.M. Mistrzejowice w Komisji Techniczno-Ekonomicznej i jako kandydatka na Radną Dzielnicy nr XV, chciałabym dla dobra mieszkańców bardziej zaangażować Spółdzielnie mieszkaniowe Mistrzejowic we  współpracę z Miastem.
  3. Program: Ochrona Dzielnicy przed niekontrolowaną zabudową. 2. Zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez montaż kamer w newralgicznych miejscach Mistrzejowic. 3. Zwiększenie środków finansowych na infrastrukturę drogową, rekreacyjną i sportową (w tym na budowę nowoczesnej hali sportowej przy SP 85 ). 4. Zwiększenie środków na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz programy wspomagające poprawę ich zdrowia psychicznego. 5. Realizacja programów wspierania osób starszych, samotnych oraz z niepełnosprawnościami, mających na celu przeciwdziałaniu ich społecznemu wykluczeniu.

XVI BIEŃCZYCE

PIOTR SKRZYPIŃSKI

  1. Okręg: 18
  2. O mnie: Jestem rodowitym Krakowianinem, od początku związanym z Bieńczycami. Zawodowo pracuję jako elektromechanik, aktywnie działam jako prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wisła”, który otworzyliśmy dla wszystkich mieszkańców Krakowa. Hobbystycznie zajmuję się modelarstwem. Na co dzień wspieram Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, działam również na rzecz Hospicjum Świętego Łazarza.
  3. Program: 1. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców 2. Remont infrastruktury sportowej w otoczeniu Plant Bieńczyckich 3. Zazielenienie dzielnicy, wpieranie mieszkańców w urządzaniu ogrodów przydomowych 4. Budowa wybiegu dla psów przy Plantach Bieńczyckich

XVIII. NOWA HUTA

AMELIA JUSZCZAK-MICHALSKA

  1. Okręg: 3
  2. O mnie: Jestem rodowitą Nowohucianką, tu się urodziłam, wychowałam i walczę o osiedle Teatralne. Przez 16 lat dzięki wspólnym staraniom wraz z mieszkańcami powstrzymywaliśmy niekontrolowaną zabudowę okolicy – apartamentowiec os. Teatralne 19. W życiu kieruję się uczciwością, wiarą i szacunkiem do drugiego człowieka. Zawsze chętnie pomagam osobom, które zwracają się do mnie w potrzebie. Dobro mieszkańców to dla mnie priorytet.
  3. Program: 1. Rewitalizacja i uporządkowanie podwórek – miejsca dla dzieci i dorosłych. 2. Przemyślane rozplanowanie miejsc parkingowych. 3. Remont zniszczonych chodników i dróg. 4. Oświetlenie ulic i skwerów dla bezpieczeństwa mieszkańców. 5. Utworzenie centrum seniora i wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży.

 

ANNA GRABSKA

  1. Okręg: 5
  2. O mnie: Od urodzenia mieszkam w Nowej Hucie, obecnie na os. Sportowym. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem, księgowością i organizacją wydarzeń. Od 20 lat działam w organizacjach pozarządowych w obszarze kultury, edukacji, sportu. Jako prezes Fundacji ANMA skupiam się na rozwoju społeczności lokalnych w naszej dzielnicy.  Pamiętam Nową Hutę tętniącą życiem, z kolorowymi witrynami sklepów i wieloma wydarzeniami, i jej mieszkańców – chętnych do pomocy i spędzania wspólnie czasu. O taką Nową Hutę będę walczyć w Radzie Dzielnicy! Więcej o mojej działalności: www. fundacjaanma.org.pl.
  3. Program: 1. Poprawa infrastruktury na osiedlach Sportowym i Górali 2. Ożywienie handlowe i kulturalne ul. Mościckiego (dawniej ul. Demakowa) 3. Właściwa pielęgnacja zieleni 4. Nowe, ogólnodostępne miejsca spotkań dla mieszkańców 5. Wsparcie wspólnot mieszkaniowych w sprawach remontowych

 

ANNA WALIGÓRA

  1. Okręg: 9
  2. O mnie: Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UJ.  Od 20 lat prowadzę Fundację Bariera, której głównym zadaniem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami, do których również należę od 2. roku życia.Mam za sobą 40-to letni staż pracy i obecnie jestem emerytką. W Radzie Dzielnicy chcę reprezentować głos seniorów i osób  zagrożonych wykluczeniem. Chcę włączyć ich w działania na rzecz przyszłości, by mogli w pełni uczestniczyć w życiu Dzielnicy i mieć realny wpływ na rozwój lokalnej przestrzeni i społeczności.
  3. Program: 1. Wsparcie i integracja seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami 2. Dbanie o zieleń i zabytkową przestrzeń Nowej Huty. 3. Uporządkowanie kwestii miejsc parkingowych. 4. Likwidacja barier architektonicznych w dzielnicy.