#EKOzapakowani 3 – nowa edycja akcji już niebawem!

Nasze działania
22.06.2021

W dniach 24-26 czerwca zapraszamy Krakowian do wzięcia udziału w akcji #EKOzapakowani. Przez trzy dni rozdamy 2000 ekologicznych, bawełnianych toreb na zakupy oraz przygotowaną przez nas chemię domową. Mieszkańcy otrzymają do wyboru pastę do czyszczenia lub proszek do prania kolorowych tkanin. Tą akcją chcemy zachęcić Krakowian do wprowadzania w życie ekologicznych postaw, poprzez wielokrotne użycie i kupowanie rzeczy bez opakowań. 

Nasze codzienne wybory mają wpływ na to, jak będzie wyglądał  świat w przyszłości, w tym także to najbliższe otoczenie. Chcemy zachęcić mieszkańców do działań mających pozytywny wpływ na środowisko, takich które pozwolą m.in. zminimalizować ilości generowanego plastiku. Stąd pomysł na ekologiczne torby wielokrotnego użytku – komentuje Łukasz Gibała, lider stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców. 

W ciągu trzech dnia akcji #EKOzapakowani w ręce Krakowian trafi 2000 toreb oraz przygotowane przez pracowników stowarzyszenia słoiczki z pastą do czyszczenia i proszkiem do prania kolorowych tkanin. Te próbki to zachęta do tworzenia własnych produktów w duchu zero waste – wystarczy kilka prostych składników jak soda i płatki szarego mydła aby przygotować pastę czyszczącą, która doskonale sprawdzi się w łazience lub kuchni. 

Harmonogram akcji:

24.06 (15:00-19:00*) na Rondzie Mogilskim (dolna płyta)

25.06 (15:00-19:00*) skrzyżowanie ulicy Teligi z Wielicką

26.06 (11:00-15:00*) Park Lotników Polskich (od strony ul. Jana Pawła II, przy fontannie)

ZAPRASZAMY!

*do wyczerpania zapasów