Karta Krakowska dla studentów!

Nasze działania
07.05.2021

Mieszkasz i studiujesz w Krakowie, ale tutaj nie pracujesz? I tak możesz wyrobić Kartę Krakowską, upoważniającą cię do zniżek na komunikację miejską! Także wtedy, kiedy pochodzisz spoza Krakowa!

Wspólnie ze Społeczną Inicjatywą Transportową KMK — Tramwajem przez miasto, przygotowaliśmy krótki poradnik jak to zrobić.

 

Sprawdź, jak wyrobić Kartę Krakowską i oszczędzić nawet 234 zł na semestr!

1. Podczas najbliższego okresu rozliczeniowego podatku dochodowego przed Urzędem Skarbowym, złóż PIT Zerowy (PIT 37 z zerowym przychodem), podając w nim odpowiedni dla Twojego aktualnego miejsca zamieszkania Urząd Skarbowy w Krakowie.

Nie wiesz, pod który urząd podlegasz? Sprawdź to na przykład TUTAJ

2. Po Złożeniu deklaracji podatkowej PIT, złóż wniosek o przyznanie karty Krakowskiej w wersji elektronicznej na stronie www.kk.krakow.pl, lub w wersji papierowej w jednym z punktów Obsługi Klienta MPK. (dla osób niezameldowanych w Krakowie, wymagane jest przedstawienie lub przesłanie pierwszej strony deklaracji podatkowej, którą złożyło się w kroku pierwszym).

Listę dostępnych lokali możesz znaleźć TUTAJ

Po otrzymaniu karty, zamiast kupować sześć miesięcznych biletów po 74 zł każdy, czyli łącznie 444 zł, będziesz mógł kupić bilet 6-miesięczny za 210 zł. 

To aż 234 zł w kieszeni!

Możesz również kupować bilety miesięczne ze zniżką za Kartę Krakowską za 42 zł miesięcznie, zamiast 74 zł. 

A to nie wszystko, bo Karta Krakowska daje zniżki u partnerów programu.

Listę partnerów znajdziesz TUTAJ

 

Jeśli masz jakieś pytania, lub coś w dalszym ciągu jest dla Ciebie niejasne, możesz skontaktować się z biurem Radnego Łukasza Gibały pod numerem: 516 381 647, lub napisać wiadomość na Facebooku na stronie portalu KMK – Tramwajem Przez Miasto.