Małgorzata Jantos i Michał Starobrat wystartują z list Gibały

Nasze działania
06.02.2024

Michał Starobrat dołącza do naszego zespołu i będzie otwierał listę do rady miasta w okręgu 4, obejmującym Łagiewniki, Borek Fałęcki, Swoszowice i Podgórze Duchackie – ogłosił na dzisiejszej (06.02.2024) konferencji prasowej kandydat na prezydenta Krakowa, Łukasz Gibała. Swój start z list Krakowa dla Mieszkańców potwierdziła także radna Małgorzata Jantos. Oznacza to, że w drużynie Gibały jest dwóje z trójki radnych Nowoczesnej.

Dlaczego Starobrat i Jantos dołączają do Gibały? – Od kilku miesięcy mieszkańcy pytają mnie, czy będę się ubiegał o kolejną kadencję i przyznam, że długo się zastanawiałem, czy to ma sens – tłumaczy Michał Starobrat. To radny, który przez ostatnie lata z dużym uporem zabiegał o inwestycje w zapomnianych, peryferyjnych częściach Krakowa. – Tyle może radny, na ile prezydent chce z nim współpracować. Łukasz Gibała jako prezydent Krakowa to dla mnie gwarancja, że moja dalsza praca w radzie miasta będzie polegała na rozwiązywaniu realnych problemów mieszkańców – mówi Starobrat. Również Małgorzata Jantos przyznała, że ceni sobie współpracę z liderem Krakowa dla Mieszkańców. – Jedną z naszych wspólnych inicjatyw było podjęcie uchwały w sprawie utworzenia w Krakowie miejsca pochówku dla zwierząt towarzyszących. Walczę o to od prawie 20 lat i jestem przekonana, że w najbliższej kadencji wreszcie uda się osiągnąć cel – mówiła. Jednak nazwisko Jantos w Krakowie kojarzy się przede wszystkim z obszarem kultury – i tu przede wszystkim Gibała widzi ekspercką rolę radnej.

Muszę przyznać, że to dla mnie i dla całego środowiska Krakowa dla Mieszkańców bardzo ważny i dobry dzień. Zyskujemy dwoje kandydatów, którzy wzmacniają nasze listy. Małgorzata Jantos ma z nas wszystkich największe doświadczenie samorządowe, co jest nie do przecenienia, i ogromną wiedzę w obszarze kultury. Michał Starobrat jako lider listy daje gwarancję, że peryferyjne części miasta wreszcie będą docenione. A jako wiceszef komisji budżetowej w radzie wnosi także doświadczenie w finansowym spinaniu różnych projektów i inwestycji – opowiadał o nowych kandydatach Łukasz Gibała.