Obciach miesiąca: Luty 2018

Nasze działania
15.03.2018

Władze Krakowa wydadzą ponad pół miliona złotych na pochwalenie się sukcesami. Tuż przed wyborami

Władze miasta zdecydowały: nakład magistrackiego dwutygodnika „Kraków.pl” zwiększy się z 40 tys. do 50 tys. egzemplarzy. Urząd zarezerwował na ten cel ponad pół mln zł. Urzędniczy tłumaczą, że zwiększenie nakładu jest zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. Tymczasem część radnych nie ma wątpliwości: zbliżają się wybory, a prezydent Jacek Majchrowski za publiczne pieniądze chce zrobić sobie kampanię wyborczą.

Czytaj więcej

 

Miliony z parkometrów na pensje, a budowa nowych parkingów leży

Radni miejscy wracają do pomysłu rozwiązania spółki Miejska Infrastruktura. Jej koszt utrzymania to ponad 10 mln zł rocznie, ale mizernie realizuje cel jej powołania, czyli budowę parkingów. W 2017 r. powstał tylko jeden taki obiekt.

Czytaj więcej

 

Prezydent obiecał park. Agencja Mienia Wojskowego: nie ma porozumienia

Prezydent Jacek Majchrowski obiecał przejęcie terenu w rejonie fortu Bronowice od Agencji Mienia Wojskowego i stworzenie na nim parku dla mieszkańców Bronowic. Na słowach na razie się jednak skończyło. Urzędnicy dopytywani o szczegóły milczą. Strona wojskowa mówi wprost: nie ma porozumienia w sprawie zamiany gruntów.

Czytaj więcej

 

Osiedle Avia staje się problemem. Zapłacimy zamiast dewelopera?

Napływ nowych lokatorów, którzy wprowadzili się do mieszkań na osiedlu Avia, jest coraz bardziej odczuwalny dla krakowian z pobliskich bloków. Problemy są choćby z wizytami u lekarza. Trzeba też rozbudować układ drogowy.

Czytaj więcej

 

Krakowscy radni chętnie wagarują. Tylko nieliczni są zawsze obecni w pracy [RANKING]

Który z krakowskich radnych jest najbardziej pracowity, a który najczęściej chodzi na wagary? Zestawienie frekwencji radnych za ubiegły rok.

Czytaj więcej