Obciach Miesiąca: maj 2015

Nasze działania
30.05.2015

List „gratulacyjny” dla zwycięzcy:

Przeczytaj
45,5%
7% zapełnienia parkingu przy Muzeum Narodowym i zakaz parkowania wokoło
18,2%
Zamieszanie z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania
9,1%
15 tys. pacjentów bez lekarza pierwszego kontaktu
9,1%
Opłaty za wodę i ścieki o14,5% w górę
8,2%
6,5 mln zł za głupie błędy urzędników
Wyniki majowego Obciachu Miesiąca

15 tys. pacjentów bez lekarza pierwszego kontaktu

Niepewna przyszłość Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Promocji Zdrowia – budynek przychodni zostanie rozebrany, bo w jego miejscu powstanie nowy urząd marszałkowski. Urzędnicy wciąż nie zapewnili lokalu zastępczego dla placówki, która obsługuje 15 tys. pacjentów.

Czytaj więcej

6,5 mln zł za głupie błędy urzędników

Do kilku trwających ważnych inwestycji miejskich trzeba niespodziewanie dołożyć ponad 6,5 mln zł. Wynika to w głównej mierze z wpadek urzędników. Trzeba będzie zapłacić m.in. za usunięcie hałd ziemi nawiezionej w okolicy Centrum Jana Pawła II czy kucie betonu na ulicy Bieżanowskiej, pod którą trzeba położyć kanalizację.

Czytaj więcej

Zamieszanie z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania

Mieszkańcy Grzegórzek dopiero pod koniec maja poznali organizację ruchu, jaka miała obowiązywać po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania. Zdaniem mieszkańców i radnych dzielnicy, projekt zawiera masę błędów. Teraz mieszkańcy chcą uchylenia uchwały o strefie.

Czytaj więcej

 7% zapełnienia parkingu przy Muzeum Narodowym i zakazy parkowania wokoło

Urzędnicy obniżyli ceny postoju na podziemnym parkingu pod Muzeum Narodowym, który stoi pusty odkąd wprowadzono tam opłaty. Dodatkową „zachętą” do zostawiania aut na podziemnym parkingu ma być wprowadzony przez urzędników zakaz parkowania na sąsiednich ulicach.

Czytaj więcej

Opłaty za wodę i ścieki o 14,5% w górę

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Krakowa radni przyjęli Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Zakłada on, że do 2019 roku opłaty za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków wzrosną w sumie o 14,5%.

Czytaj więcej