Obciach Miesiąca: styczeń 2016

Nasze projekty
30.01.2016

List „gratulacyjny” dla zwycięzcy:

Przeczytaj
38,9%
Rekordowe stężenia smogu w Krakowie
22,2%
Plan zagospodarowania dla Ruczaju
16,7%
Marcin Kandafer szefem krakowskiej spalarni
11,1%
Kolejna wycinka drzew
11,1%
Kolejny „szkieletor” na Dębnikach
Wyniki styczniowego Obciachu Miesiąca

Rekordowe stężenia smogu w Krakowie

W sobotę 23 stycznia o godzinie 13:00 poziom stężenia pyłu PM10 na Alejach Krasińskiego wyniósł 988% normy. Niewiele lepiej było na pozostałych krakowskich stacjach.

Czytaj więcej

Plan zagospodarowania dla Ruczaju –zabudowa zamiast 38 ha łąk

W przedstawionym przez urzędników projekcie planu zagospodarowania przestrzennego dla Ruczaju zaplanowano przeznaczenie 38 ha łąk pod zabudowę mieszkaniową oraz galerię handlową. Tereny zielone ograniczono do brzegów potoku oraz okolic cmentarza.

Czytaj więcej

Kolejna wycinka drzew

Deweloper rozpoczął wycinkę drzew pod inwestycję w Młynówce Królewskiej, mimo, że otrzymane przez niego pozwolenie zostało zaskarżone przez okolicznych mieszkańców.

Czytaj więcej

Marcin Kandefer szefem krakowskiej spalarni

Marcin Kandafer, bliski współpracownik prezydenta Majchrowskiego oraz promotor idei igrzysk wszedł do zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego, zarządzającego krakowską spalarnią śmieci. Żeby tak się stało, trzeba było zmienić regulamin spółki, który do tej pory nie zezwalał na obejmowanie tego stanowiska osobom bez wykształcenia prawniczego.

Czytaj więcej

Kolejny „szkieletor” na Dębnikach

Radni nie wyrazili zgody na wydłużenie terminu budowy ośrodka policyjnego na Dębnikach, tym samym skazując Dębniki na pozostawienie bezużytecznego, niedokończonego budynku.

Czytaj więcej