Stanowisko LA w sprawie odwołania Jana Tajstera z funkcji dyrektora ZIKIT

Naszym zdaniem
04.08.2015

Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa z aprobatą przyjęło decyzję o odwołaniu Jana Tajstera ze stanowiska dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Pragniemy jednak zaznaczyć, że krok ten nie musiałby mieć miejsca, gdyby nie skandaliczna decyzja prezydenta Jacka Majchrowskiego o powołaniu Jana Tajstera na dyrektora najważniejszej miejskiej jednostki.

 

W naszej opinii dzisiejsza decyzja prezydenta Jacka Majchrowskiego jest powodowana jedynie obawą o utratę stanowiska w zapowiadanym przez wiele środowisk referendum. Prezydent wykazał się skrajną arogancją i lekceważeniem Krakowian mianując na tak ważne stanowisko człowieka, na którym ciąży 13 poważnych zarzutów prokuratorskich (w tym za mobbing, molestowanie, korupcję, fałszowanie dokumentów oraz niedopełnienie obowiązków). Tym samym z całego procesu wyboru dyrektora ZIKiT zrobiono szopkę, która dodatkowo wydłużyła wszystkie procedury o co najmniej miesiąc. W sytuacji, kiedy Kraków stoi w obliczu ważnych wyzwań (m.in. organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku) takie postępowanie to wyraz skrajnej nieodpowiedzialności ze strony rządzących Krakowem.

 

Równie kuriozalne jest dla nas uzasadnienie decyzji o odwołaniu Jana Tajstera – gdyby prawdą było, ze prezydent Jacek Majchrowski w swoich decyzjach zawsze kieruje się głosem mieszkańców – nigdy nie doszłoby do powołania tak skompromitowanej osoby na to stanowisko. Dzisiejsza decyzja o rozwiązaniu umowy z Janem Tajsterem jest jedynie próbą ratowania swojego wizerunku, a nie wynikiem dbałości o przestrzeganie standardów moralno-etycznych.

Pobierz PDF