Bartosz Chajdecki dołącza do grona #EksperciGibały

Aktualności
10.01.2024

Bartosz Chajdecki – ekspert ds. kultury

Bartosz to absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jeden z najwybitniejszych krakowskich artystów i twórca muzyki do takich produkcji jak Czas Honoru, Bogowie, Kruk czy Chyłka. Jego kariera jest przykładem nieustannego poszukiwania i łączenia różnych gatunków muzycznych, co przyniosło mu rozpoznawalność i uznanie w świecie muzyki. Wielokrotnie nominowany do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych. Jego utwory od lat uświetniają kolejne edycje Festiwalu Muzyki Filmowej.

Kultura należy do nas wszystkich, dlatego mieszkańcy Krakowa nie powinni być jedynie publicznością wydarzeń artystycznych organizowanych przez instytucje miejskie i prywatne, lecz aktywnie tę kulturę współtworzyć. Jeśli miasto jest przestrzenią życia, to kultura jest spoiwem łączącym wszystkich, którzy za to miasto biorą odpowiedzialność.

Łączy nas wspólna diagnoza obecnej sytuacji. Krakowska kultura potrzebuje licznych zmian i nowej energii. Jego bogate doświadczenie zdobywane w wielu krajach było bezcenne przy tworzeniu naszego programu w obszarze kultury i współpracy miasta z artystami. Jego wizja miasta, w którym kultura stanowi fundament dla rozwoju i integracji społecznej, ma szansę przyczynić się do stworzenia bogatego i różnorodnego środowiska kulturalnego.  Wspólnie zrobimy wszystko, aby przywrócić Krakowowi należne miejsce na kulturalnej mapie Polski.