Co z siedemdziesięcioma ulicami na 70 rocznicę Nowej Huty?

Rada Miasta
05.03.2021

Podczas ostatniej kampanii wyborczej Jacek Majchrowski obiecał Nowohucianom remont 70 ulic z okazji 70 rocznicy utworzenia dzielnicy. Lata jednak mijają a realizacji obietnicy brak.

Mieszkańcy, którzy w czasie wyborów byli kuszeni przez Jacka Majchrowskiego wizją naprawy ulic, teraz są zbywani przez jego urzędników, którzy rakiem wycofują się z realizacji obietnicy.

Czy to znaczy, że Mieszkańcy są ważni dla władzy miasta tylko w trakcie trwania kampanii wyborczej, a obietnice obowiązują jedynie do dnia wyborów?

Według Łukasza Gibały Nowa Huta to bardzo ważna i unikalna w skali miasta dzielnica, której potrzeby niestety od dłuższego czasu są przez władze miasta marginalizowane, a sprawa odwlekania wyczekiwanych przez mieszkańców remontów ulic tylko potwierdza to krzywdzące podejście.

Dlatego lider naszego klubu zwrócił się do Jacka Majchrowskiego z interpelacją w tej sprawy i prośbą o odpowiedź na pytanie, czy projekt będzie realizowany zgodnie z obietnicą a jeśli tak, to które dokładnie ulice zostaną wyremontowane i kiedy to nastąpi?

Pełna treść interpelacji znajduje się tutaj:

PRZECZYTAJ TREŚĆ