Bądź bardziej eko – weź udział w akcji #EKOzapakowani!

Nasze działania
27.05.2022

W dniach 2-4 czerwca odbędzie się 4 edycja akcji #EKOzapakowani. Mieszkańcy, którym na sercu leży dobro środowiska, chęć ograniczenia ilości produkowanych śmieci i poznania prostych sposobów na przygotowanie chemii domowej, otrzymają od Krakowa dla Mieszkańców ekotorby oraz chemię domową.

Dbasz o środowisko, chcesz produkować mniej śmieci i dowiedzieć się jak zrobić samemu proszek do prania? Już 2 czerwca startuje akcja #EKOzapakowani, w trakcie której rozdamy 1500 bawełnianych toreb na zakupy oraz pastę do czyszczenia lub proszek do prania kolorowych tkanin (do wyboru).

Wielu z nas chce być bardziej eko, jednak często nie wiemy od czego zacząć. A bycie zero waste to proste rzeczy – własny kubek na kawę, butelka na wodę z kranu, torba na zakupy wielokrotnego użytku, czy własnoręcznie wykonana trzyskładnikowa pasta do czyszczenia łazienki i kuchni. Stąd pomysł na akcję, podczas której pomożemy mieszkańcom być bardziej eko – mówi Łukasz Gibała, lider stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców.

W ciągu trzech dni #EKOzapakowanych będziemy szerzej informować mieszkańców o tym jak wdrażać w swoim życiu pozytywne rozwiązania – w domu, podróży, czy własnym mieście. Jeśli chcecie podzielić się własnymi doświadczeniami, widzimy się już za kilka dni!

Harmonogram akcji:

2.06 (16:00-19:00*) Rondo Mogilskie (dolna płyta)

3.06 (16:00-19:00*) KS Korona (przy przystanku tramwajowym)

4.06 (11:00-14:00*) Park Lotników Polskich (od strony ul. Jana Pawła II, przy fontannie)

*do wyczerpania zapasów