#EKOzapakowani wracają – tym razem pojawią się w Nowej Hucie

Nasze działania
21.11.2019

#EKOzapakowani wracają – tym razem pojawią się w Nowej Hucie

Stowarzyszenie i think tank Kraków dla Mieszkańców ruszają z drugą edycją akcji #EKOzapakowani. Już w tę sobotę stoisko z torbami na zakupy wielokrotnego użytku, próbkami chemii domowej własnej roboty, a przede wszystkim z wiedzą o tym, jak żyć w duchu EKO i Zero Waste stanie przed dawnym kinem Świt. – Odpowiadamy na głos mieszkańców. Po pierwszej edycji #EKOzapakowanych dostaliśmy mnóstwo sygnałów od Nowohucian, że są zainteresowani naszą akcją – mówi Łukasz Gibała, radny miejski i lider KdM.

W sobotę (23 listopada) od godz. 12.00 do 15.00 przy al. Andersa, pod kinem Świt przedstawiciele stowarzyszenia i think tanku Kraków dla Mieszkańców będą rozdawać mieszkańcom bawełniane torby na zakupy. Na stoisku można też dowiedzieć się, jak samemu zrobić proste i tanie środki czystości czy kosmetyki. Dla nieprzekonanych o zaletach chemii domowej roboty organizatorzy przygotowali jej próbki, które można zabrać i przetestować we własnym domu. Ponieważ wciąż mamy problemy z prawidłową segregacją śmieci, eksperci KdM odpowiedzą na każde trudne pytanie w tym temacie. Podczas akcji prezentowane są także zasady Zero Waste – czyli życia w taki sposób, żeby generować jak najmniej odpadów i niczego nie marnować.

To już druga odsłona ekologicznej akcji Krakowa dla Mieszkańców. Podczas pierwszej w trzy dni stowarzyszenie rozdało grubo ponad tysiąc bawełnianych toreb na zakupy i mnóstwo próbek chemii domowej roboty. Każdego dnia przed stoiskiem ustawiały się długie kolejki. – Tak duże zainteresowanie nas zaskoczyło, dlatego natychmiast postanowiliśmy, że szybko powtórzymy akcję – komentuje Łukasz Gibała. – To bardzo budujące, że coraz więcej Krakowian chce wprowadzać drobne EKO zmiany w swoim życiu – dodaje.

Przedstawiciele Krakowa dla Mieszkańców już zdradzają, że akcja #EKOzapakowani pojawi się mieście również w kolejną sobotę – 30 listopada zawita na plac Imbramowski. Stoisko będzie tam dostępne w godzinach od 9.00 do 12.00.