Majchrowski Watch: rusza pierwszy projekt Logicznej Alternatywy

Nasze działania
12.01.2015

Dokładnie miesiąc po założeniu naszego stowarzyszenia, zaprezentowaliśmy nasz pierwszy projekt.

 

– Zgodnie z zapowiedzią będziemy patrzeć na ręce władz miasta. Nasze pierwsze działanie będzie polegało na monitorowaniu tego, jak Jacek Majchrowski realizuje swoje wyborcze obietnice – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej w hotelu Metropolis Design Łukasz Gibała.

 

Zainaugurowaliśmy również działanie strony internetowej LA. Jej kluczowym w tej chwili elementem jest „Majchrowski Watch” – lista dziesięciu wybranych obietnic, złożonych w ostatniej kampanii wyborczej przez Jacka Majchrowskiego.

 

Przygotowywaliśmy ten projekt przez miesiąc. Zaangażowało się w niego wielu członków naszego stowarzyszenia. Analizowali program wyborczy urzędującego prezydenta, wypowiedzi medialne, debaty prezydenckie i wszystkie inne dostępne źródła informacji. Za tę tytaniczną pracę należą im się dzisiaj serdeczne podziękowania – mówił Łukasz Gibała.

 

W ten sposób wyłoniliśmy  listę 10 obietnic. Reprezentują one różne obszary funkcjonowania miasta. Łączą je dwa kryteria: są to obietnice dużego kalibru, a jednocześnie w łatwy sposób mierzalne.

 

Przygotowując tę stronę, zdecydowaliśmy się na rozwiązanie graficzne polegające na suwaku, który obrazuje, w jakim procencie każda z obietnic została zrealizowana – mówiła Adrianna Siudy, współautorka strony internetowej logicznaalternatywa.pl.

 

Które z obietnic prezydenta Majchrowskiego będzie obserwować Logiczna Alternatywa? – Jest wśród nich zapowiedź przeznaczenia w 4 lata 400 milionów złotych na parki, obietnica utworzenia 2 tysięcy nowych miejsc w przedszkolach, postulat dotyczący budowy 6 nowych parkingów Park&Ride, a także między innymi realizacja projektu Nowa Huta Przyszłości.  Suwak będzie aktualizowany na podstawie analizy działań miasta, sprawozdań z realizacji budżetu, a także dzięki odpowiedziom na wnioski o informację publiczną, składanym do jednostek miejskich.

Dzięki naszej stronie każdy krakowianin zainteresowany tym, co dzieje się w mieście będzie mógł na bieżąco śledzić, na ile poważnie Jacek Majchrowski traktuje mieszkańców i swoje kampanijne obietnice.

 

Jak zapowiedział lider i prezes stowarzyszenia, poseł niezrzeszony Łukasz Gibała, to dopiero pierwszy projekt stowarzyszenia. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy na kolejnej konferencji prasowej Logiczna Alternatywa przedstawi swój kolejny projekt, który już jest przygotowywany.