NIE dla nowych bloków na os. Podwawelskim

Aktualności
12.05.2021

Latem 2019 roku urzędnicy przedstawili projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Podwawelskiego. Przewidywał on nowe bloki wewnątrz osiedla, na terenie „Ogrodnika”. Wspólnie walczyliśmy wtedy, żeby ochronić to miejsce przed zabudową. Do urzędu miasta wpłynęło prawie 2000 uwag do planu. Na najważniejsze z nich Jacek Majchrowski pozostał jednak obojętny.

W nowej propozycji planu teren pod zabudowę jest jeszcze większy niż w poprzednim projekcie. Na jednym z ostatnich skrawków zieleni na Podwawelskim mają stanąć 6-kondygnacyjne bloki.

Razem spróbujmy to zatrzymać!
• pobierz gotowe uwagi do planu, wydrukuj, uzupełnij swoje dane, podpisz i wyślij
• możesz też skopiować uwagi i wysłać je urzędnikom mailem na adres: uwagi2-bp@um.krakow.pl
• możesz też przygotować i złożyć własne uwagi
• 20 maja o godz. 15.30 w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych odbędzie się dyskusja publiczna na temat planu – możesz także wziąć w niej udział
UWAGA: Ostateczny termin składania uwag do planu to 15 czerwca – ale nie czekaj na ostatnią chwilę.

Pobierz uwagi

Szanowni Państwo,
Jeśli plan zagospodarowania osiedla Podwawelskiego trafi do rady miasta w obecnej postaci , złożę do niego poprawki, blokujące zabudowę terenów zielonych. Zanim to jednak się stanie, możecie sami spróbować wpłynąć na jego projekt. Jeśli zadziałamy razem, szanse powodzenia będą znacznie większe. Dlatego gorąco namawiam: chrońcie swoje sąsiedztwo przed betonowaniem i złóżcie uwagi do planu „Osiedle Podwawelskie”. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że presja ma sens – to dzięki niej udało się m.in. wykupić las Borkowski i ochronić przed betonowaniem sporą część lasku Czyżyńskiego. Oby tak samo było i tym razem!
Wspólnie damy radę!

Łukasz Gibała
Radny Miasta Krakowa
Lider Stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców