Niewiele trzeba by pomóc bezdomnym czworonogom

Aktualności
10.12.2019

Schroniska to miejsca, gdzie zwierzęta spędzają zbyt dużo czasu zanim trafią do wymarzonych, pełnych miłości domów. Możesz to zmienić, nawet jeśli nie jesteś w stanie zaadoptować zwierzaka. Pamiętaj, że okres zimowy jest najtrudniejszym dla schroniskowych czworonogów. Zbliżająca się zima zapowiada się bardzo srogo, a dla starszych i słabszych zwierząt może okazać się ostatnią… Dobry człowieku – nie zwlekaj i przeczytaj jak niewiele trzeba, by pomóc.

ADOPCJA

Jeżeli poszukujesz zwierzaka, to koniecznie wybierz któregoś ze schroniska, fundacji, azylu czy domu tymczasowej opieki! To właśnie bezdomne zwierzęta najbardziej potrzebują miłości i bezpieczeństwa.

Zerknij na naszą stronę fb Kraków dla Mieszkańców, na której co weekend, w ramach akcji #AdoptujMnie znajdziesz opis i zdjęcia zwierząt poszukujących domu. Może któreś skradnie Twoje serce? J

SPACER Z CZWORONOGIEM ZE SCHRONISKA

Raz w miesiącu w krakowskim schronisku na ul. Rybnej organizowane są dni otwarte, podczas których możesz wyprowadzić psa. Dla Ciebie to może być zwykły spacer, ale dla tego zwierzaka jest to nadzieja na lepsze jutro i chwila, w której czuje się ponownie potrzebny i kochany.

Jeśli zdecydujesz się na taki spacer, a gorąco Cię do tego zachęcam – to czysta przyjemność – nie zapomnij zrobić zdjęcia zwierzakowi i umieścić go na swoim fb. Opisz swojego spacerowego pupila i koniecznie zachęć innych do adopcji oraz do udostępniania posta. Może akurat przyczynisz się do tego, że taka informacja dotrze do osoby, która poszukuje właśnie takiego czworonoga.

KARMA, KOCE, SMYCZE – zawsze potrzebne

Schroniska, azyle, tymczasowe domy potrzebują wsparcia. Na ich stronach internetowych znajdziesz listę rzeczy, które potrzebne są praktycznie non stop. Zazwyczaj jest to: karma (zarówno sucha jak i mokra), karma wyższej jakości dla zwierząt w trakcie leczenia,  koce, smycze, obroże, kagańce, haltery (kantarki), zabawki, kołdry (z wyłączeniem puchowych, gdyż po roztarganiu przez zwierzaki pierze zatyka kanalizację), ręczniki, prześcieradła.

Pamiętaj – kiedy temperatura na zewnątrz spada, zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim. Zwierzęta, aby ogrzać swój organizm potrzebują więcej karmy wysokoenergetycznej, a ta jest dużo droższa.

WSPARCIE FINANSOWE

Nie kosztuje wiele czasu, a przekłada się na realną pomoc. Wpłacane datki na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt przeznaczane się w pierwszej kolejności na najpilniejsze ich potrzeby. Na stronie schroniska, fundacji czy azylu znajdziesz numer konta, na który możesz przelać dowolną kwotę. Organizowane są również liczne zbiórki lokalne i ogólnokrajowe na konkretny cel, zwierzaka czy schronisko. Pamiętaj, każda złotówka to realna pomoc.

TWÓJ CZAS, TWOJE CHĘCI

Możesz zostać wolontariuszem w schronisku, fundacji lub w domu tymczasowej opieki. Możesz brać udział lub wspierać akcje organizowane w Krakowie: np. #AkcjaSOS – Uczelnie Schroniskom…. Możesz również zaangażować się w naszą akcję #AdoptujMnie, którą prowadzimy w stowarzyszeniu Kraków dla Mieszkańców. Zapraszamy!

Razem możemy zrobić tak dużo…

Natalia Schmidt-Polończyk