Niezłe ziółka! – stwórz własny ogródek z Krakowem dla Mieszkańców

Nasze działania
19.08.2020

Kilka tysięcy dorodnych ziół w doniczkach trafi do rąk Krakowian w ramach akcji Niezłe ziółka! Stowarzyszenie Kraków dla Mieszkańców rusza dziś z nową akcją promującą urban farming, czyli miejskie ogrodnictwo. – Chcemy, żeby ta idea była żywa w Krakowie. To nie tylko oszczędność i więcej zieleni w domu, ale przede wszystkim ogromna satysfakcja – mówi Łukasz Gibała, lider stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców.
Przez cztery dni w różnych lokalizacjach w Krakowie Łukasz Gibała i członkowie Stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców będą przekonywali Krakowian do podjęcia kolejnego kroku do bycia bardziej eko, czyli do urban farmingu – uprawy roślin jadalnych w mieście. Wystarczy kilka doniczek i sadzonki, aby na balkonie lub parapecie stworzyć własny warzywniak i cieszyć się obfitymi plonami. Inicjatywę ogrodniczą można również podjąć wspólnie, tworząc ogrody w miejscach, które dotąd były nieużytkami, np. na trawniku przed blokiem.
W ramach akcji każdy będzie mógł otrzymać sadzonkę mięty, tymianku lub pietruszki, zabrać ją do domu i rozpocząć własną przygodę z miejską uprawą roślin. – W ten sposób chcielibyśmy zachęcić mieszkańców nie tylko do uprawiania ziół w domach, ale także do zakładania wspólnie z sąsiadami przyblokowych społecznych ogrodów. Poza tym samodzielnie wyhodowane rośliny są podobno najsmaczniejsze – dodaje Łukasz Gibała

Harmonogram akcji Niezłe ziółka!
– środa, 19 sierpnia –plac Inwalidów; od godz. 14:00 do wyczerpania zapasów
– czwartek, 20 sierpnia – aleja Róż; od godz. 14:00 do wyczerpania zapasów
– piątek, 21 sierpnia – rondo Mogilskie; od godz. 14:00 do wyczerpania zapasów
– sobota, 22 sierpnia – park Bednarskiego; od godz. 10:00 do wyczerpania zapasów

Zapraszamy!