Startuje trzecia edycja akcji „Niezłe ziółka”

Aktualności
19.09.2022

Sezon na uprawę ziół rusza w Krakowie 23 września!

23 września startuje trzecia edycja akcji „Niezłe ziółka”. W ramach promowania miejskiego ogrodnictwa stowarzyszenie Kraków dla Mieszkańców rozda 1500 ziół w doniczkach.

Dla wszystkich Krakowian, którzy marzą o kawałku własnego ogrodu, stowarzyszenie Kraków dla Mieszkańców przygotowało kilka tysięcy ziół w doniczkach, które już od piątku 23 września będą rozdawane na terenie miasta. 

Miejskie ogrodnictwo to popularny trend, który trafił  pod strzechy krakowskich domów. Coraz częściej widzimy zielone balkony, na których rosną już nie tylko kwiaty, ale też rośliny jadalne. Nasza akcja to doskonała okazja dla tych, którzy chcą zazielenić swoją przestrzeń, sadząc zioła, czy wysiewając łąkę kwietną – mówi Łukasz Gibała, lider stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców. 

Przez trzy dni w różnych lokalizacjach w Krakowie członkowie Krakowa dla Mieszkańców będą przekonywali mieszkańców do poznania idei urban farmingu, czyli uprawy roślin jadalnych w mieście. W ramach akcji każdy będzie mógł otrzymać sadzonkę tymianku, oregano, rozmarynu lub mięty, zabrać ją do domu i rozpocząć własną przygodę z miejską uprawą roślin. 

Miejskie ogrodnictwo to także doskonały sposób na wspólny czas spędzany z najmłodszymi i integrację społeczną, której spory niedosyt odczuwaliśmy w ostatnim czasie  – dodaje Łukasz Gibała.

Harmonogram akcji Niezłe ziółka:

  • piątek, 23 września – ul. Kalwaryjska (przy Koronie); godz. 15:00 – 18:00*
  • sobota, 24 września – park Decjusza; godz. 12:00 – 15:00*
  • niedziela, 25 września – park Jordana; godz. 12:00 – 15:00*

*do wyczerpania zapasów

Zapraszamy!