Urban farming po raz drugi w Krakowie! KdM rozdaje mieszkańcom świeże zioła!

Nasze działania
07.09.2021

W czwartek, 9 września rusza druga edycja akcji „Niezłe ziółka”, poprzez którą chcemy zachęcić Krakowian do zakładania własnych ogródków na balkonach czy parapetach.

Zgodnie z danymi Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, aż 800 milionów ludzi na świecie uprawia urban farming. Miejskie rolnictwo to nowoczesny i ekologiczny pomysł wykorzystania zurbanizowanej przestrzeni, w której hoduje się warzywa, owoce i różnego rodzaju rośliny, z których korzystają mieszkańcy.

­– W mikroskali może to być ziołowy ogródek hodowany we własnym „M”.  Takie podejście daje nam dostęp do świeżych roślin i sporo satysfakcji z tworzenia zielonej przestrzeni – mówi Łukasz Gibała, lider stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców.

W ramach akcji każdy będzie mógł otrzymać sadzonkę mięty, tymianku, rozmarynu lub oregano, zabrać ją do domu i rozpocząć własną przygodę z miejską uprawą roślin.

Chcemy pokazać, że w mieście można być blisko natury i czerpać z tego radość. Mamy nadzieję, że akcją zachęcimy Krakowian do tworzenia mini ogrodów wspólnie z sąsiadami, tak by korzystać z nich mogły całe wspólnoty – dodaje Łukasz Gibała.

Harmonogram akcji „Niezłe ziółka!”

– czwartek (9.09), godz. 15:00-19:00* przy Kinie Świt w Nowej Hucie
– piątek (10.09),  godz. 15:00-19:00* ul. Kalwaryjska (przy Koronie)
– sobota (11.09),  godz. 11:00-15:00*  park Jordana (przy dawnej Jordanówce)

*lub do wyczerpania zapasów ziółek

Zapraszamy!