Przyjdź na akcję bezpłatnego czipowania psów!

Nasze akcje
25.10.2016

„Zaczipuj swojego psa” – taką nazwę ma trzydniowa akcja Logicznej Alternatywy, polegająca na bezpłatnym oznakowaniu psa specjalnym elektronicznym chipem. Dzięki niemu można z łatwością zidentyfikować zagubionego zwierzaka, dowiedzieć się kto jest jego właścicielem i tym samym uchronić go przed spędzeniem reszty życia w schronisku.

Dlaczego?

Każdy z nas spotkał się kiedyś z widokiem zbłąkanego psa lub zdjęciami zaginionych czworonogów rozwieszonymi na słupach, drzewach czy tablicach ogłoszeniowych. Wielu z nas było kiedyś tym właścicielem, któremu zaginął zwierzak. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często, także w naszym mieście. Chcielibyśmy zmniejszyć ilość zaginionych czworonogów i ich zasmuconych właścicieli w Krakowie. Dlatego postanowiliśmy zorganizować trzydniową akcję „Zaczipuj swojego psa”. W naszym mieście bardzo rzadko organizuje się takie przedsięwzięcia, a jeżeli już, to na małą skalę. W innych miastach takie działania podejmowane są przez urzędników – ale nie w Krakowie. Władze miasta mają dużo na głowie, więc postanowiliśmy je wyręczyć 🙂

Jak?

Postanowiliśmy zakupić na ten cel aż 600 czipów dla 600 milusińskich, aby zapewnić każdemu z nich  bezpieczny powrót do domu w razie kłopotów. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani technicznie, mamy całe zaplecze potrzebnego sprzętu, wyznaczone miejsce gdzie akcja będzie się odbywać  i współpracujemy także z wykwalifikowanym weterynarzem, odpowiedzialnym za przeprowadzanie zabiegu czipowania krakowskich czworonogów podczas trwania tego wydarzenia.

Akcja odbędzie się w najbliższy czwartek, piątek i sobotę na Placu Inwalidów. Będziemy w dużym, oznakowanym namiocie, tak więc każdy zainteresowany bez problemu do nas trafi. Cały proces czipowania wraz z rejestracją do bazy danych Safe-Animal zajmie zaledwie kilka minut. Najpierw jeden z naszych wolontariuszy zrobi zdjęcie pieskowi (będzie ono potrzebne do rejestracji), później kolejna osoba z naszego stowarzyszenia wypełni wraz z właścicielem zwierzaka formularz zgłoszeniowy i chwilę później weterynarz wszczepi czip. Będzie to trwało kilkadziesiąt sekund i nie zaboli bardziej niż zastrzyk przy szczepieniu. Później nasi wolontariusze wprowadzą dane do sytemu Safe-Animal i gotowe. Od tej pory piesek zawsze wróci bezpiecznie do domu w przypadku zagubienia.

Zapraszamy!

 

Szczegóły akcji:

Miejsce: Plac Inwalidów
Data: 27-28 października w godzinach 12:00-17:30 oraz 29 października od 13:30 do 17:30