ZasieJesień – czyli siejemy łąki kwietne jesienią!

Nasze działania
16.08.2022

„ZasieJesień” to nowa akcja stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców, w ramach której Krakowianie mogą bezpłatnie otrzymać nasiona odpowiednie do wysiewu jesiennego. Rezerwacja nasion rozpoczęła się we wtorek, 16 sierpnia i potrwa do wyczerpania zapasów.

Zalet siania łąk tzw. ozimych jest naprawdę wiele. Wysiewając jesienią, działamy zgodnie z matką naturą, ponieważ dużo roślin samoczynnie wysiewa się właśnie wtedy; więcej nasion kiełkuje, a pogoda sprzyja wegetacji, dzięki czemu więcej roślin przetrwa do kolejnego roku.

Sianie łąk kwietnych jest zwykle kojarzone z wiosną. My jednak chcemy przekonać Krakowian, że siać można również jesienią i to nawet z większym powodzeniem. Celem naszej akcji jest sianie właśnie takich łąk kwietnych, które będą nas cieszyły długie lata i równocześnie dawały dom owadom zapylającym – tłumaczy Łukasz Gibała, lider klubu radnych i stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców.

Aby zarezerwować nasiona, wystarczy wejść na stronę:
www.krakowdlamieszkancow.com/zasieJesien i wypełnić prosty formularz rezerwacyjny.

Wraz z nasionami otrzymamy krótką instrukcję, jak siać i odpowiednio dbać o łąki kwietne. To już kolejna taka inicjatywa – przedstawiciele stowarzyszenia rozdawali już m.in. budki dla jerzyków czy domki dla pszczół.

ZasieJesień – czyli siejemy łąki kwietne jesienią!

Nasiona roślin, które otrzymacie w ramach akcji możecie zobaczyć poniżej!