Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa wylicza 7 grzechów prezydenta Majchrowskiego

Aktualności
10.12.2015

Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa na dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowało symboliczne siedem grzechów głównych trzynastego roku prezydentury Jacka Majchrowskiego. – Każdy z prezentowanych przez nas symboli odnosi się do jednego „grzechu” prezydenta – mówił Łukasz Gibała, przewodniczący Logicznej Alternatywy.

 

Wśród symboli grzechów prezydenta znalazły się:

 

Maseczka – symbol smogu.

Zdaniem członków stowarzyszenia smog jest największym problemem Krakowa, a w ciągu ostatniego roku sytuacja w mieście pod względem zanieczyszczenia powietrza jeszcze się pogorszyła.

 

Cygaro – symbol arogancji i atrybut prezydenta Majchrowskiego.

W tym roku prezydent został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym na karę grzywny za odmowę dostępu do informacji publicznej. Arogancja Jacka Majchrowskiego objawiła się także przy okazji tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego – z zapowiadanych 10 mln zł na realizację BO przeznaczono niewiele ponad 1 mln zł.

 

Znak ostrzegawczy – symbol korków.

Kraków jest najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce. Każdy mieszkaniec spędza stojąc w korkach średnio ponad 20 minut dziennie. Z roku na rok ten czas się wydłuża.

 

Piła – symbol zabudowywania kolejnych terenów zielonych.

Udział terenów zielonych w powierzchni Krakowa to tylko 9%. Na dodatek ciągle zabudowywane są kolejne enklawy zieleni. Skwer Eilego, tereny przy ul. Lema czy Park Dębnicki – to tylko kilka przykładów.

 

Kajdanki – symbol afery Tajstera.

Jan Tajster został powołany na szefa jednej z największych miejskich jednostek – ZIKiT-u – mimo wielu ciążących na nim zarzutów, m.in. o fałszowanie dokumentów, molestowanie seksualne, mobbing czy niedopełnienie obowiązków. Była to jedna z najbardziej skandalicznych decyzji w historii Krakowa i wywołała powszechne oburzenie.

 

Przerwany banknot – symbol zadłużenia.

Zadłużenie Krakowa jest już tak duże, że będzie je musiało spłacać następne pokolenie. Tymczasem na przyszły rok znowu przewidywany jest ogromny deficyt budżetowy – ma wynieść 203 mln zł.

 

Beton – symbol chaotycznej zabudowy.