Co robimy

Petycje
Podpisz petycję ws. ograniczenia wycinki drzew!
16.05.2023
Domagamy się radykalnego zmniejszenia skali planowanej wycinki drzew, związanej z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju Meissnera-Mistrzejowice.
Petycje
Utwórzmy park leśny „Dolina Prądnika”!
13.04.2023
Zachowajmy tereny zielone Krakowa – pora na utworzenie parku leśnego XXL "Dolina Prądnika"!
Petycje
Odwołajmy kurator Barbarę Nowak!
23.02.2023
Jako mieszkanki i mieszkańcy Krakowa, rodzice dzieci korzystających z lokalnych placówek edukacyjnych, jesteśmy oburzeni działaniami małopolskiej kurator oświaty, Barbary Nowak.
Petycje
NIE dla podniesienia cen biletów MPK!
15.11.2022
My, mieszkańcy Krakowa, stanowczo sprzeciwiamy się propozycji podniesienia cen biletów MPK i apelujemy do Pana Prezydenta o natychmiastowe wstrzymanie prac nad projektem uchwały dotyczącej tych planów.
Petycje
Podpisz petycję ws. lasu łęgowego!
09.11.2022
My, mieszkańcy Krakowa, zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o natychmiastowe zablokowanie planów budowy fragmentu Trasy Pychowickiej nad lasem łęgowym w Przegorzałach.
Petycje
Petycja w sprawie zamknięcia telewizji Play Kraków News
27.10.2022
Apelujemy do Pana Prezydenta o natychmiastowe zamknięcie stacji Play Kraków News. Nie ma żadnego wstydu w przyznaniu, że projekt się nie udał. Wstydem będzie natomiast wydawanie kolejnych milionów z publicznych pieniędzy na jego kontynuację!
Petycje
Podpisz petycję przeciwko cięciom w komunikacji miejskiej!
25.08.2022
Media podają, że powakacyjne zmiany mają dotyczyć ograniczenia częstotliwości kursów, skrócenia tras, a nawet likwidacji niektórych linii. Takie działania będą skutkować ogromnymi utrudnieniami dla mieszkańców.
Petycje
NIE dla zamknięcia ul Królowej Jadwigi!
24.08.2022
Petycja przeciwko planom całkowitego zamknięcia fragmentu ulicy Królowej Jadwigi z powodu remontu.
Petycje
Utworzenie dodatkowych klas w Liceach Ogólnokształcących
27.07.2022
Do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych nie dostało się w Krakowie aż 2636 kandydatów i kandydatek. Magistrat nie zrobił prawie nic, aby przygotować licea na półtora raza większy rocznik. Najwyższy czas podjąć konkretne działania!
Petycje
Cmentarz dla zwierząt
25.07.2022
Psy i koty to nie “tylko zwierzęta” – to najczęściej też nasi najbliżsi przyjaciele. Niestety obecnie nie mamy w Krakowie cmentarza dla zwierząt, a zgodnie z polskim prawem nie można chować pupila we własnym ogródku. Nasze zwierzaki, jako nasi najwierniejsi towarzysze, zasługują na godne pożegnanie i upamiętnienie.
icon07
PSIEMARSZ - marsz wszystkich krakowskich psiaków | Kraków dla Mieszkańców x AMdK

SOBOTA, 17 CZERWCA 2023 O 11:30. Zbiórka pod Muzeum Narodowym.

Dowiedz się więcej