Co robimy

Petycje
Utworzenie dodatkowych klas w Liceach Ogólnokształcących
27.07.2022
Do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych nie dostało się w Krakowie aż 2636 kandydatów i kandydatek. Magistrat nie zrobił prawie nic, aby przygotować licea na półtora raza większy rocznik. Najwyższy czas podjąć konkretne działania!
Petycje
Cmentarz dla zwierząt
25.07.2022
Psy i koty to nie “tylko zwierzęta” – to najczęściej też nasi najbliżsi przyjaciele. Niestety obecnie nie mamy w Krakowie cmentarza dla zwierząt, a zgodnie z polskim prawem nie można chować pupila we własnym ogródku. Nasze zwierzaki, jako nasi najwierniejsi towarzysze, zasługują na godne pożegnanie i upamiętnienie.
Petycje
Remont mostu Kleparskiego prowadzącego do Barbakanu
07.07.2022
Barbakan to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych zabytków i symboli Krakowa. Obecny most ma zaledwie kilkanaście lat i jest rekonstrukcją mostu Kleparskiego, który dawniej umożliwiał wjazd do miasta od strony Kleparza. Aby pomóc go uratować, podpiszcie petycję.
Petycje
NIE dla Igrzysk Europejskich!
24.06.2022
Kraków nie powinien wchodzić w projekt Igrzysk Europejskich bez głębszej refleksji nad rachunkiem zysków i strat i bez szerokich konsultacji z mieszkankami i mieszkańcami. Za chwilę okaże się, że na ratowanie tej imprezy Kraków będzie musiał wydać miliony złotych, które można by przeznaczyć na komunikację miejską, na parki i tereny zielone czy żłobki – czyli na realne potrzeby mieszkańców.
Petycje
Park XXL „Białe Morza”
17.05.2022
„Białe Morza” to należący do miasta rozległy, niezabudowany teren na południe od Centrum Jana Pawła II. W najbliższych tygodniach rozstrzygnie się, czy w tym miejscu będzie pole golfowe, czy też powstanie tam park. Aby w tym pomóc, podpiszcie petycję www.ParkBialeMorza.pl
Petycje
Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy
01.04.2022
Powoli zaczyna brakować miejsc dla naszych gości z Ukrainy. Konieczne jest natychmiastowe zaprojektowanie i wdrożenie ogólnopolskiego systemu, w ramach którego państwo będzie odpowiadało za takie rozmieszczenie w kraju osób przybywających z Ukrainy, które zapewni im najlepsze możliwe warunki życia.
Petycje
Ratujmy krakowskie bary mleczne!
05.01.2022
Krakowskie jadłodajnie z tygodnia na tydzień znajdują się pod coraz większą presją rosnących kosztów: dotyka ich nie tylko powszechna podwyżka cen gazu i prądu oraz produktów spożywczych, ale również podwyżki czynszu. Dla wielu klientów obiad w barze mlecznym to często jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia, dlatego musimy je uratować!
Petycje
Utworzenie parku na terenach po dawnym motelu Krak
09.11.2021
Teren miejski po dawnym motelu Krak leży od dawna niezagospodarowany. Choć motel został wyburzony w 2014 roku, to działki, na których stał, straszą wyglądem i nie służą mieszkańcom Bronowic i sąsiednich dzielnic. Aby to zmienić, podpisz naszą petycję!
Petycje
#DośćBetonu
13.04.2021
Nasze miasto jest nadmiernie zalewane betonem. Większość z nas widzi z własnych okien szarość murów, których rośnie coraz więcej. Apelujemy o zaprzestanie betonowania Krakowa!
Petycje
Użytek ekologiczny „Łąki na Klinach”
02.03.2021
Łąki na Klinach należy uznać za unikatowe, co potwierdza wiele istniejących analiz i dokumentów. Na „Mapie roślinności rzeczywistej miasta Krakowa” obszary te uznane zostały za cenne przyrodniczo w stopniu wysokim i najwyższym. Zgodnie z Atlasem MONIT-AIR przebiega tam korytarz przewietrzania miasta, który powinien podlegać ochronie.
icon07
ZasieJesień – czyli siejemy łąki kwietne jesienią!

16 sierpnia do 2 września

Dowiedz się więcej