Co robimy

Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #9: pracownia renowacji mebli i antyków...
24.02.2024
Lech Peres to założyciel pracowni renowacji mebli i antyków, która znajduje się przy ul. Topolowej 13. Rzemieślnik od blisko dziesięciu lat zawodowo zajmuje się przywracaniem meblom ich dawnego blasku. To kolejny z bohaterów naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #8: Huta Ceramiki
17.02.2024
„Huta Ceramiki” przy ul. Łobzowskiej 40 to autorska pracownia ręcznej obróbki gliny założona przez Przemka Rębowskiego i Michała Laskowskiego. Ceramicy tworzą w niej wyjątkowe wyroby oraz dzielą się swoją pasją. To kolejni bohaterowie naszego cyklu - „O krakowskim rzemiośle”.
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #7: pracownia florystyczna Anny Kurnik
09.02.2024
Anna Kurnik jest założycielką pracowni florystycznej „Artico”, która znajduje się przy ul. Siemaszki 18. Od 15 lat tworzy w tym miejscu niesamowite bukiety i florystyczne realizacje. Jak sama przyznaje, kwiatami wyraża emocje. To kolejna z bohaterek naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #6: Scrapman Art
02.02.2024
Przy ul. Bagrowej 9 swoją pracownię metaloplastyczną ma Dariusz Trzop. Działając jako "Scrapman Art", tworzy w niej niezwykłe rzeźby, modele i figury. Wszystko to przy wykorzystaniu stalowych elementów z odzysku. To kolejny z bohaterów naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #5: Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żele...
26.01.2024
Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński to najstarszy, nieprzerwanie działający zakład witraży w Polsce. Mieści się w zabytkowej kamienicy przy al. Krasińskiego 23, zaprojektowanej i wybudowanej specjalnie na potrzeby pracowni. Jej wnętrza stały się kolejnym miejscem, w którym mieliśmy okazję porozmawiać „O krakowskim rzemiośle”.
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #4: pracownia szewska Piotra Zarzyckiego
12.01.2024
Piotr Zarzycki jest właścicielem pracowni „Sójka Szewska”, która mieści się przy al. Słowackiego 38. Jak sam przyznaje, dobra szewska robota powinna charakteryzować się nie tylko trwałością, ale też swego rodzaju twórczością, którą dokłada od siebie sam rzemieślnik. To kolejny z bohaterów naszego cyklu - „O krakowskim rzemiośle”
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #3: pracownia zegarmistrzowska Leszka S...
29.12.2023
Przy ul. św. Benedykta 4/5 swoją pracownię zegarmistrzowską prowadzi Leszek Szumlas. Specjalizuje się w naprawie i serwisowaniu zegarków mechanicznych. Niedawno mieliśmy okazję u niego gościć. Było to trzecie ze spotkań w ramach naszego cyklu - „O krakowskim rzemiośle”.
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #2: pracownia czapek Józefa Chorążego
11.12.2023
Józef Chorąży jest ostatnim w Krakowie przedstawicielem ginącego już rzemiosła, jakim jest czapnictwo. Nakryciami głowy zajmuje się od ponad 35 lat. Prowadzona przez niego pracownia mieści się przy ul. Krakowskiej 35a. To drugi z bohaterów naszego nowego cyklu - „O krakowskim rzemiośle”.
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle: pracownia rzeźbiarska Łukasza Wiciarza
22.11.2023
Łukasz Wiciarz jest jedynym w Krakowie i jednym z niewielu w Polsce rzeźbiarzy szachów. Niedawno mieliśmy okazję odwiedzić prowadzoną przez niego pracownię, która mieści się przy ul. św. Benedykta 3. Było to pierwsze ze spotkań w ramach naszego nowego cyklu - „O krakowskim rzemiośle”.
Dobre praktyki
Dom Utopii w Nowej Hucie – miejsce spotkania
23.10.2023
Na osiedlu Szkolnym w Nowej Hucie powstał w 2021 roku Dom Utopii – Międzynarodowe Centrum Empatii. Stare pomieszczenia nieużywanego budynku Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 zostały zrewitalizowane, a ich przestrzenie wypełniła artystyczna aktywność.
icon07
Spotkanie konsultacyjne dotyczące wyznaczenia lokalizacji nowych wybiegów dla psów

28 lutego

Dowiedz się więcej