Co robimy

Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #16: pracownia witraży Krzysztofa Małoty
18.07.2024
Krzysztof Małota jest właścicielem pracowni witraży „Boo-Kaa Design”, która mieści się przy al. Słowackiego 38. Rzemieślnik tworzy je od wielu lat, wykorzystując technikę Tiffany'ego, która pozwala na zachowanie dużej precyzji. To kolejny z bohaterów naszego cyklu - „O krakowskim rzemiośle”.
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #15: miody i oleje Piotra Sikory i Alin...
11.07.2024
Przy ul. Kazimierza Wielkiego 124, w przydomowym ogrodzie, Alina Kudela i Piotr Sikora prowadzą własną pasiekę. Powstają w niej naturalne, przepyszne miody. Od niedawna produkują również olej – niefiltrowany i tłoczony na zimno. To kolejni z bohaterów naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #14: pracownia kaletnicza Józefa Knapika
17.06.2024
Przy al. Beliny-Prażmowskiego 53 swoją pracownię prowadzi Józef Knapik - najstarszy kaletnik w Krakowie. 86-letni rzemieślnik zajmuje się kaletnictwem od 1955 roku. Przed laty trudził się produkcją, obecnie reperuje. To kolejny z bohaterów naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #13: pracownia lutnicza Marka Mieckowsk...
14.05.2024
Marek Mieckowski to założyciel pracowni lutniczej, która znajduje się na os. Centrum B9. Rzemieślnik od blisko trzydziestu lat zajmuje się budową i renowacją instrumentów smyczkowych. To kolejny z bohaterów naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #12: pracownia modniarska Marii Lipki
23.03.2024
Maria Lipka jest modystką od ponad 60 lat. Przy ul. Floriańskiej 24 prowadzi pracownię, w której można zakupić eleganckie kapelusze, kaszkiety i różne nakrycia głowy. Jak przyznaje 83-letnia rzemieślniczka, robi to, co kocha. To kolejna z bohaterek naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #11: pracownia tuftingu Karoliny Wolskiej
08.03.2024
„Enjoy Studio” przy ul. Józefa 12/23 to autorska pracownia tuftingu założona przez Karolinę Wolską. Rzemieślniczka - przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu - tworzy w niej wyjątkowe dywany, obrazy tekstylne i ozdoby. To kolejna z bohaterek naszego cyklu - „O krakowskim rzemiośle”.
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #10: pracownia krawiecka Moniki Tatar
02.03.2024
Monika Tatar jest właścicielką pracowni krawieckiej, która mieści się przy al. Słowackiego 38. Jak sama przyznaje, w swojej pracy kieruje się dwoma podstawowymi zasadami: zlecenie musi być zrobione dobrze i na czas. To kolejna z bohaterek naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #9: pracownia renowacji mebli i antyków...
24.02.2024
Lech Peres to założyciel pracowni renowacji mebli i antyków, która znajduje się przy ul. Topolowej 13. Rzemieślnik od blisko dziesięciu lat zawodowo zajmuje się przywracaniem meblom ich dawnego blasku. To kolejny z bohaterów naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #8: Huta Ceramiki
17.02.2024
„Huta Ceramiki” przy ul. Łobzowskiej 40 to autorska pracownia ręcznej obróbki gliny założona przez Przemka Rębowskiego i Michała Laskowskiego. Ceramicy tworzą w niej wyjątkowe wyroby oraz dzielą się swoją pasją. To kolejni bohaterowie naszego cyklu - „O krakowskim rzemiośle”.
Dobre praktyki
O krakowskim rzemiośle #7: pracownia florystyczna Anny Kurnik
09.02.2024
Anna Kurnik jest założycielką pracowni florystycznej „Artico”, która znajduje się przy ul. Siemaszki 18. Od 15 lat tworzy w tym miejscu niesamowite bukiety i florystyczne realizacje. Jak sama przyznaje, kwiatami wyraża emocje. To kolejna z bohaterek naszego cyklu - "O krakowskim rzemiośle".
icon07
Spotkanie konsultacyjne dotyczące wyznaczenia lokalizacji nowych wybiegów dla psów

28 lutego

Dowiedz się więcej